Ben Affleck, odkąd ponownie związał się z Jennifer Lopez, często jest bohaterem medialnych nagłówków. Media mocno interesują się też jego relacjami z byłą żoną Jennifer Garner. Małżeństwo długo walczyło o utrzymanie związku, jednak ostatecznie ich relacja rozpadła się w 2015 roku i niedługo później Ben wrócił do swojej dawnej miłości, JLo. Mimo spekulacji internautów, jakoby między tą trójką wciąż narastały nieporozumienia, według dotychczasowych doniesień prasy aktorzy pozostają w dobrych relacjach i wspólnie dbają o wychowanie dzieci. W tym kontekście ostatnie wyznanie byłej żony Afflecka może więc zdumiewać i prowokować pytania. 50-letnia Jennifer Garner zdradziła bowiem, że czytanie plotek na temat eksmęża oraz ich rodziny źle na nią oddziałuje.

"Naprawdę bardzo się staram, żeby nie oglądać żadnego z nas w prasie" - powiedziała w rozmowie z Stellar Magazine. "Powoduje to, że nie czuję się dobrze, nawet jeśli pisze się o nas w pozytywnym świetle".

Nie mają jednak racji ci, którzy na podstawie tego wyznania doszukują się u Garner zazdrości o nowy związek Afflecka. Amerykańska aktorka troszczy się w ten sposób o swoje samopoczucie oraz ma na względzie dobro rodziny. "Po prostu próbuję zapomnieć, że funkcjonuję w tej sferze, i to samo dotyczy wszystkich, których kocham. Nie muszę widzieć nikogo z mojej rodziny przerobionego na mema. Choć jestem przekonana, że [Ben] jest wart bycia memem, zdecydowanie!" - żartobliwie dodała gwiazda.

Obawy Jennifer co do wizerunku jej rodziny w mediach są jednak trochę przesadzone - jej bliscy mają w ostatnim czasie doskonały PR. Co jakiś czas portale plotkarskie pokazują zdjęcia z sielskich wypadów rodzinnych, na których byli małżonkowie spędzają czas razem ze swoimi dziećmi. Aktorska para wychowuje razem trójkę pociech: 17-letnią Violet, 14-letnią Seraphinę oraz 10-letniego Samuela. Także JLo jest przez nich lubiana i daleko jej do bycia stereotypową, złą macochą. Parę miesięcy temu media obiegły zdjęcia z koncertu Seraphiny, na który wspólnie przybyli zarówno jej rodzince, jak i Jennifer Lopez wraz ze swoją córką. Wszystko wskazuje więc na to, że byłym małżonkom udało się stworzyć szczęśliwą rodzinę patchworkową.