TikTok uważany jest za mekkę pokolenia Z. Użytkownicy spędzają przed ekranem średnio 1,5 godziny dziennie. Czas ten przeznaczają głównie na oglądanie pranków, tanecznych układów i przydatnych lifehacków. Dla zetek TikTokerzy stali się także wyroczniami mody. W błyskawicznym tempie dyktują odbiorcom coraz to nowsze trendy, wśród których królują obecnie total denim jak z lat 2000., mermaidcore i inspirowane księżniczkami falbany. Menadżerowie Google otwarcie przyznali, że młode pokolenia traktują popularną platformę społecznościową nie tylko jako źródło rozrywki i inspiracji, ale także wyszukiwarkę. Według różnych statystyk jedynie około 10% właścicieli kont na TikToku ma ponad 44 lata. Dla porównania w przypadku Facebooka jest to już 36%. Nie oznacza to jednak, że dojrzalsze osoby nie odnajdą się na chińskiej platformie. Przykładem jest Jennifer Coolidge, która dopiero co udostępniła swoje pierwsze nagranie i już zebrała liczne grono obserwatorów.

Jennifer Coolidge debiutuje na TikToku. Fani zachwycają się poczuciem humoru 61-letniej aktorki

Jennifer Coolidge nie próżnuje i udowadnia, że nigdy nie jest za późno na przełom w karierze. Jak żartobliwie mówi sama aktorka, jej sąsiedzi w końcu zaczęli z nią rozmawiać. „Nigdy nie zostałam zaproszona na żadną imprezę na moim wzgórzu, a teraz wszyscy mnie zapraszają” – rzuciła ze sceny podczas rozdania Złotych Globów. Amerykanka odebrała w tym roku swoją pierwszą statuetkę od Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. W ostatnich dniach pojawiła się także na hucznej premierze filmu „Wystrzałowe wesele”. W komediowej produkcji wystąpiła u boku Jennifer Lopez. Panie najwyraźniej się polubiły, bo Coolidge zadedykowała swojej imienniczce... dowcipnego TikToka.

Przemowa Jennifer Coolidge ze Złotych Globów jest cytowana wszędzie! Było dużo śmiechu, przekleństw, łez oraz podziękowań >>

@jennifercoolidge Trying out TikTok! 💋👀 @jlo ♬ Jenny from the Block (Bronx Remix - Edit) - Jennifer Lopez

„Próbuję wymyślić coś fajnego i myślę, że po prostu wyrecytuję wiersz, który mi się podoba. »Niech was nie zwiodą moje diamenty, wciąż jestem Jenny z sąsiedztwa«” – zacytowała fragment piosenki „Jenny from the Block”. Następnie skierowała aparat w stronę młodszej koleżanki. Jennifer Lopez, która tego dnia miała na sobie olśniewającą kreację od Magdy Butrym, przyznała, że wykonanie bardzo przypadło jej do gustu. „To mi się podoba. Naprawdę bardzo mi się podoba” – przytaknęła.

Z tym werdyktem zgadzają się fani. Użytkownicy TikToka tłumnie udostępniają w komentarzach roześmiane emotikony. „Jennifer Coolidge wynalazła R&B i hip-hop” – piszą rozbawieni. „Rok 2023 zaczyna się od prawdziwego błogosławieństwa”, „Kocham cię, czy możesz mnie adoptować?”, „Jesteś jak Szekspir” – to tylko niektóre z entuzjastycznych reakcji. Wideo zdobyło już 1,7 miliona polubień. W ciągu zaledwie trzech dni profil aktorki zaobserwowano ponad 800 tysięcy razy. Nie oznacza to jednak, że Jennifer zostanie pełnoprawną influencerką. W najbliższych miesiącach zobaczymy ją w trzeciej części „Legalnej blondynki” i młodzieżowej komedii Netfliksa „Mamy tu ducha”, gdzie zagrała z Davidem Harbourem ze „Stranger Things”.