Gdyby mowa była o rocznicy ślubu, nazwalibyśmy ją porcelanową, perłową, diamentową... Przyjaźni nie przysługą takie przywileje, mimo iż bywa równie krucha co romantyczne związki. Szczególnie w świecie gwiazd, gdzie zazdrość i wszechobecna presja mogą nadszarpnąć międzyludzkie relacje. Serialowi przyjaciele mieli ułatwione zadanie. Producenci telewizyjnego przeboju zachęcali Jennifer Aniston, Courtney Cox, Lisę Kudrow, Davida Schwimmera, Matthew Perry'ego i Matta LeBlanca do wspólnego spędzania czasu po godzinach pracy. Szczera sympatia i przywiązania poza planem zdjęciowym miały pomóc w uchwyceniu wiarygodnej więzi na taśmie. „Serial nauczył nas, jak ważne jest obustronne zaufanie i trzymanie się razem. Pokazał mi, jak być obecnym dla siebie nawzajem – wiem, to brzmi jak piosenka »I'll be there for you«, ale taka jest prawda” – tłumaczyła Jennifer. Wierzymy, że nie są to tylko puste deklaracje. Wystarczy rzut oka na najnowszy post na Instagramie aktorki, żeby dojść do podobnych wniosków. Tylko spójrzcie! 

Jennifer Aniston złożyła Lisie Kudrow najsłodsze życzenia. Gwiazda „Przyjaciół” skończyła 60 lat

Jennifer Aniston nie zapomniała o wyjątkowym dniu sześć lat starszej koleżanki. 30 lipca Lisa Kudrow obchodziła okrągłą rocznicę urodzin. Gwiazda „Zabójczego wesela” i „The Morning Show” postanowiła przypomnieć o tym całemu światu. W mediach społecznościowych zamieściła sentymentalne zdjęcia. Jedne z nich wykonano jeszcze w latach 90., gdy obie panie dopiero zdobywały sławę. Inne sięgają zaledwie kilka miesięcy wstecz. Wywołującej łezkę wzruszenia galerii towarzyszyły urocze życzenia.

„Przyłączcie się do mnie w wysławianiu jednej z moich najulubieńszych osób na tej planecie, Lisy Kudrow. Jest moją przyjaciółką i rodziną od niemal 30 niesamowitych lat. Kocham cię, moja słodka. Jesteś jedną z najbardziej utalentowanych komiczek/aktorek, z którymi miałam wielki zaszczyt pracować przez te wszystkie wspaniałe minione i nadchodzące lata! Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin” – czytamy na Instagramie.

Na apel natychmiast odpowiedziała Courtney Cox. 59-latka zaledwie godzinę później zamieściła na swoim profilu wpis poświęcony przyjaciółce. Na początek przyznała, że próbowała wspomóc się... sztuczną inteligencją. Ostatecznie uznała jednak, że algorytm nie jest w stanie oddać jej uczuć względem Kudrow. „Wszystkiego najlepszego. Podejmuję drugą próbę – ChatGPT nie dał Ci tyle miłości, ile ja do Ciebie czuję. Jesteś najmądrzejszą, najzabawniejszą, najbardziej rozważną osobą. Zawsze czuję się widziana i kochana, kiedy jestem obok Ciebie. To jest prezent, który dajesz tym, których kochasz” – napisała gwiazda. Do zmasowanej akcji nie przyłączyli się co prawda panowie, ale nie mamy wątpliwości, że posłali jubilatce wiadomość prywatną.