Współpraca Rochy z Gaultierem stanowi szóstą odsłonę tego prestiżowego programu zainicjowanego przez Gaultiera po jego przejściu na emeryturę w styczniu 2020 roku. Wcześniej za sterami stanęli znani projektanci, tacy jak Chitose Abe z Sacai, Olivier Rousteing z Balmain, Glenn Martens z Y/Project i Diesel, Haider Ackermann i Julien Dossena z Rabanne, a każdy z nich odcisnął swój charakterystyczny ślad na półwiecznym dziedzictwie Gaultiera.

Simone Rocha, mająca zaledwie 37 lat, zyskała oddanych fanów dzięki swoim marzycielskim i zdecydowanie kobiecym projektom, charakteryzującym się misternymi kokardkami, koralikowymi kwiatami i eterycznym tiulem. Jej artystyczna wizja, głęboko zakorzeniona w sferze fantazji i młodzieńczego romantyzmu, rezonuje z całym pokoleniem miłośników mody. Partnerstwo Rochy z Jeanem Paulem Gaultierem, znanym ze swoich awangardowych i pionierskich kreacji, zapowiada się jako harmonijne połączenie dwóch odrębnych stylistyk. Oboje mają wspólne zamiłowanie do celebrowania kultury ulicznej, kwestionowania norm płciowych i podkreślania wzmacniających aspektów kobiecości. Ich współpraca wydaje się być naturalnym posunięciem.

Program gościnnych couturierów Jeana Paula Gaultiera, zainicjowany po jego przejściu na emeryturę w styczniu 2020 roku, stał się główną atrakcją tygodnia couture. Każdy z zaproszonych projektantów w artystyczny sposób reinterpretuje znakomitą półwieczną karierę Gaultiera, a fani mody z niecierpliwością czekają na odsłonę tych kolekcji. Rocha pójdzie w ślady Juliena Dosseny, który czerpał inspirację z projektów Gaultiera z lat 90-tych, w szczególności z kultowych zestawów dla par "Adam & Eve" z 1991 roku.

Jeden z komentarzy na Instagramie Rochy podsumował zbiorowe odczucia świata mody, stwierdzając: "Nie byłem tak szczęśliwy od wieków. Nie mogę się doczekać pokazu!"