Karl Lagerfeld odszedł w 2019 roku, w wieku 85 lat. Wieloletni dyrektor kreatywny Fendi i Chanel już za życia stał się legendą. Teraz po 3 latach od jego śmierci, świat mody zwraca się ku jego postaci by spopularyzować historię jego życia. We wrześniu świat obiegła informacja, że to właśnie twórczość Lagerfelda, stanie się tematem przyszłorocznej wystawy towarzyszącej gali MET. Okazuje się, że nie jest to jedyne dzieło składające hołd artyście. Media donoszą, że niebawem rozpoczną się prace nad filmem biograficznym, w którym główną rolę zagra Jared Leto. 

Twórczość Karla Lagerfelda będzie tematem przyszłorocznej wystawy gali MET

Film o Karlu Lagerfeldzie 

Do pracy nad filmem zaangażowane zostaną osoby z najbliższego otoczenia Lagerfelda w tym Pier Paolo Righi, Caroline Lebar i Sébastien Jondeau. Righi był wieloletnim prezesem firmy KARL LAGERFELD, Lebar przez 35 lat była konsultantką do spraw marki i komunikacji, natomiast Jondeau przez dwadzieścia lat pełnił rolę osobistego asystenta i ochroniarza projektanta. Righi w komentarzu do produkcji podkreślił, że wiele osób z branży filmowej chciało zrealizować ten projekt. Jednak to właśnie z Jaredem i Emmą Ludbrook poczuł potencjał na taką ekranizację jakiej życzyłby sobie sam Karl. 

Jared Leto o biografii Karla Lagerfelda

"Karl od zawsze był dla mnie inspiracją. Był też osobą wszechstronną, artystą, innowatorem, przywódcą i co najważniejsze – miłym człowiekiem. Kiedy spotkaliśmy się z jego zespołem, od razu doszliśmy do porozumienia w kwestii tego, jak film ma wyglądać, aby był odą do Karla, jednocześnie maksymalnie popychając granice artyzmu. Wszystko oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji filmu biograficznego. Cieszę się, że Caro, Seb i Pier pozwolili, abyśmy razem wyruszyli w tę podróż"- powiedział Jared Leto.