"WeCrashed": serial opowiadający o powstaniu firmy WeWork

Apple wypuścił właśnie pierwszą zapowiedź serialu z gwiazdorską obsadą. Miniserial będzie składał się z 8 odcinków, a jego scenariusz będzie oparty na 6-odcinkowej serii podcastów, w której poruszono temat historii powstania firmy WeWork. Start-up, założony przez Adama Neumanna i Miguela McKelveya, początkowo był spełnieniem prawdziwego amerykańskiego snu. Jego działalność miała skupiać się na tworzeniu i krótkoterminowym wynajmowaniu nowoczesnych i innowacyjnych przestrzeni biurowych. Pomysł spotkał się z ogromnym zainteresowaniem, a sami twórcy mieli wszystko czego potrzebowali, aby ich sen się ziścił. Jak się jedna okazało, działalność firmy zakończyła się bardzo szybko, a jej charyzmatyczny współwłaściciel Neumann doprowadził ją na skraj bankructwa. 

Jednak firmie udało się przetrwać, dzięki interwencji jednego z akcjonariuszy. Aktualnie WeWork odnotowuje jednak straty, które łączy ze skutkami jakie wywołała pandemia koronawirusa. Twórcy start-upu oskarżani byli też wielokrotnie o dysproporcję płac czy seksizm. 

"WeCrashed": obsada i twórcy serialu

Gwiazdami serialu zostali Jared Leto, który wcieli się w rolę ekscentrycznego Adama Neumanna oraz Anne Hathaway, która zagra jego żonę Rebekah. Historia pokazana w "WeCrashed" została napisana przez Lee Eisenberga ("Grzeczni chłopcy") oraz Drewa Crevello. Reżyserami produkcji są John Requa i Glenn Ficarra, znani z serialu "Tacy jesteśmy". 

"WeCrashed": premiera i zwiastun serialu

Premiera miniserialu została zaplanowana na 18 marca tego roku i trafi do katalogu platformy streamingowej AppleTv+. Pierwszy zwiastun produkcji trafił właśnie do sieci.