Obsada aktorska nowego filmu Jana Komasy

Według pierwszych doniesień jest to prowokujący do myślenia dreszczowiec opowiadający o rodzinie, która rozpada się, kiedy przez Stany Zjednoczone przetacza się nowy ruch o nazwie Zmiana. AKcja filmu ma mieć miejsce w dystopijnej przyszłości. Scenariusz do filmu we współpracy z Janem Komasą stworzyła Lori Rosene-Gambino. W filmie zagra Diane Lane, która ma na swoim koncie nominację do Oscara za rolę w "Niewiernej", znany z hitu "Wilk z Wall Street" Kyle Chandler, a także aktorka, którą oglądać mogliśmy w pierwszy sezonie "Bridgertonów", Phoebe Dynevor oraz Zoey Deutch ("Dlaczego on?", "Nie w porządku"). 

Twórcy nowego filmu Jana Komasy

Już trzy lata temu w wywiadzie dla magazynu Variety, Komasa przyznał, że prace nad filmem już powoli ruszają:  pracuję nad intymnym projektem o moim najbardziej osobistym koszmarze, o grupie osób, które się kochają, ale zostają wystawione na próbę przez niszczącą siłę społecznego wirusa. Wśród producentów dreszczowca znajdziemy takie nazwiska jak Nick Wechsler, Paula Mae Schwartz Steve Schwartz i Kate Churchill. W ich filmowym dorobku znajdziemy tytuły "Spotlight", "Droga", "Magic Mike". Jest to wspólny projekt wytwórni Lionsgate oraz firmy Fifth Season. 

Polski reżyser ma już na swoim koncie nominację do Oscara za film "Boże Ciało", nagrodę podczas Tribeca Film Festival oraz wyróżnienie w Cannes za etiudę studencką. Można się spodziewać, że z taką obsadą i zapleczem doświadczonych producentów Komasa ma szanse na kolejny międzynarodowy sukces. 

Zobacz też: Jan Komasa spróbuje podbić Hollywood. Jego pierwszy anglojęzyczny film opowie o wirusie