Po miesiącach oczekiwań, plotek, pierwszych oficjalnych doniesieniach, a potem zmianach wreszcie wiemy, kto wystąpi w adaptacji powieści E.L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Niestety, nie będzie to Ryan Gosling, Alexander Skarsgard lub Matt Bomer. U boku Dakoty Johnson pojawi się Jamie Dornan.

Jamie Dornan zagra w filmie "Pięćdziesią twarzy Greya"!

Urodzony w Belfaście Jamie Dornan pierwsze kroki w show biznesie stawiał jako model. Dornan wziął udział w licznych kampaniach bielizny, m. in. kontrowersyjnej Calvin Klein Underwear z Evą Mendes w 2009 i 2010 roku. Pracował również dla takich brandów jak Zara, Dior, Hugo Boss, Giorgio Armani, Desigual, Banana Republic i H&M.

W 2006 roku rozpoczęła się jego przygoda z filmem. Jamie Dornan dostał rolę w produkcji "Maria Antonina" w reżyserii Sofii Coppoli. Potem był dramat "Shadows in the Sun" oraz horror "Beyond The Rave". Dwa lata temu Dornan zamienił srebrny ekran na telewizję - był jedną z gwiazd pierwszego sezonu serialu "Once Upon A Time" z Ginnifer Goodwin i Jennifer Morrison. Ostatnio wystąpił w "The Fall" z Gillian Anderson. Przystojny Irlandczyk wcielił się w mordercę młodych kobiet.

Co sądzicie o nowym wyborze producentów filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya"? Jesteśmy ciekawi, jak Jamie Dornan poradzi sobie jako Christian Grey.

Premiera zapowiedziana jest na 1 kwietnia 2014 roku.

AKTUALIZACJA: Premierę filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya" przesunięto. Oficjalna data to 13.02.2015

Jamie Dornan zagra w filmie "Pięćdziesią twarzy Greya"! >>