W ostatnich latach coraz częściej i coraz więcej mówi się na temat konieczności wzmożenia działań zorientowanych na ekologię. I w sporej części przypadków nie ogranicza się to jedynie do czczego gadania, i to zarówno w mikro, jak i makroskali. Do pierwszej z wymienionych z pewnością należy zaliczyć coraz powszechniejszą wiedzę na temat konieczności segregowania śmieci oraz o konieczności niemarnowania wody oraz prądu. Do drugiej można przypisać chociażby działalność firm motoryzacyjnych, które zgodnie (choć w różnym tempie) stawiają kroki do celu, którym jest elektryfikacja wszystkich produkowanych przez siebie modeli samochodów.

Co warto pokazywać dzieciom, jeśli chodzi o ekologię?

Na wyżej wymienionych czynnościach możliwości działań proekologicznych oczywiście się nie kończą. Niezwykle ważne jest to, abyśmy jako rodzice dawali dobry przykład swoim dzieciom – skoro wymagamy od nich pewnych zachowań, to robienie ich wspólnie z pewnością będzie skuteczniejsze niż wydawanie poleceń. Jednym ze sposobów na taki swoisty międzypokoleniowy, ekologiczny sojusz będzie przerzucenie się z butelek jednorazowych na takie, które można uzupełniać dowolną ilość razy. I poprawić przy tym jakość nalewanej do nich wody z kranu!

Butelki wielorazowe na wodę nie są totalną nowością na naszym rynku, ale warto zwrócić szczególną uwagę na jedną z nich. Mowa o butelce Dafi Solid, która została wykonana z Tritanu® – materiału, który łączy w sobie wiele pożądanych w produktach codziennego użytku cech. Jest on bowiem lekki, wytrzymały i nie pochłania zapachów, a przy tym nadaje się do mycia w zmywarce.

Zalety butelki filtrującej Solid:

  • szczelne zamknięcie, chroniące przed zabrudzeniem ustnika;
  • przycisk szybkiego otwierania – OneTouch;
  • szeroki otwór do łatwego napełniania;
  • hipoalergiczny, silikonowy ustnik umożliwiający picie bez przechylania;
  • wygodny uchwyt do przenoszenia;
  • rurka z filtrem węglowym, który zapewnia miesiąc smacznej wody.

Decydując się na zakup butelki filtrującej, warto zaopatrzyć się w kilka – po jednej dla każdego członka rodziny. Dorośli zapewne sięgną po takie o pojemności 0,7 l, natomiast dzieci po te o mniejszej objętości 0,5 l, które będą mogli zapakować do szkolnego plecaka lub zabrać ze sobą, gdziekolwiek tylko zechcą.

Warto też dodać, że sięgając po butelkę filtrującą od Dafi działamy proekologicznie nie tylko dlatego, że korzystamy z przedmiotu wielokrotnego użytku i przestajemy generować zbędne śmieci. Działamy przy tym w duchu patriotyzmu konsumenckiego, bo wspieramy swoim wyborem polską markę. W sprzedaży nie brakuje tanich zamienników butelek i filtrów, ale lepiej je sobie odpuścić i postawić na sprawdzoną jakość.