Połączenie komfortu i świetnego designu? Tak, to możliwe!

Sypialnia to miejsce relaksu i pełnego odprężenia po ciężkim dniu. Stylowe łóżko i wysokiej jakości materac to jej niezbędne elementy, zapewniające nie tylko komfortowy sen, ale też dobre samopoczucie przez cały dzień. Czy zdrowy dla kręgosłupa materac może świetnie wyglądać i wpisywać się doskonale w modne, urządzone z dbałością o każdy detal wnętrze?

Szwedzka marka Hilding Anders udowadnia, że tak! Ten będący liderem branży producent łóżek i materacy istnieje na rynku nieprzerwanie od 1939 roku, działając pod własnym szyldem i współpracując z takimi markami jak BRW, Ikea, Agata Meble czy SleepMed. Najwyższy komfort snu stanowi dla niego absolutny priorytet, jednak serca klientów zdobywa także unikalnym skandynawskim designem.

Jak twierdzi ekspert marki Hilding Anders, wybierając materac do sypialni, nie trzeba iść na kompromis.

–  Warto wybrać model dopasowany do naszych potrzeb, związanych z wiekiem, wzrostem, wagą czy preferowaną podczas snu pozycją, a jednocześnie odpowiadający naszym preferencjom wizualnym. Nowoczesne pokrowce do materacy to produkty przyjemne w dotyku, a zarazem atrakcyjne wizualnie. Dodatkowo często mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i antyalergiczne. Szeroki wybór pokrowców pozwala znaleźć wzory młodzieżowe, pasujące do nowoczesnych i minimalistycznych wnętrz, czy też najbardziej klasyczne.

Jaki rodzaj materaca wybrać: piankowy, sprężynowy czy hybrydowy?

Wybierając materac do sypialni, możemy zdecydować się na model piankowy, sprężynowy lub hybrydowy.

Nowoczesne modele piankowe nie mają nic wspólnego ze „zwykłą” pianką poliuretanową – powstają z zaawansowanych technologicznie komponentów, takich jak pianki termoelastyczne, wysokoelastyczne czy lateksowe. Dzięki temu wiele z nich wykazuje właściwości prozdrowotne, ze względu na doskonałe podparcie kręgosłupa i dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała, a także na właściwości antyalergiczne – tłumaczy ekspert.

Materace piankowe są lekkie, wiele z nich ma status wyrobów medycznych (np. Hilding Rumba z pianki termoelastycznej i pianki Velvet Touch, polecany w sklepie Sennamaterace). Są doskonałym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bóle pleców, mięśni czy stawów, ale też dla użytkowników ceniących sobie wyjątkowy komfort snu. Duży wybór różnego rodzaju pianek pozwala dopasować podłoże do własnych preferencji – np. pianka termoelastyczna daje uczucie miękkiego otulenia, a lateksowa wyjątkowej sprężystości i unoszenia.

Kiedy warto zdecydować się na materac sprężynowy? 

Nowoczesne materace sprężynowe bazują na gęsto ułożonych sprężynach o niewielkiej średnicy, które pracują niezależnie od siebie – mówi ekspert z Hilding Anders. – To zapewnia świetną elastyczność punktową i solidne podparcie dla kręgosłupa. Warto zdecydować się na model z wydzielonymi strefami o zróżnicowanej twardości, dopasowanymi do poszczególnych partii ciała. Takie materace są idealne dla par, ponieważ nie falują i nie przenoszą drgań, więc ruchy partnera nie wpływają na jakość naszego snu. Tego typu rozwiązanie zastosowano np. w naszym materacu ze sprężynami typu multipocket Hilding Makarena. 

Najbardziej innowacyjnym rozwiązaniem są materace hybrydowe.

W materacach hybrydowych łączymy sprężyny nowej generacji (np. multipocket) z wysokimi warstwami różnych innowacyjnych pianek. W ten sposób zyskujemy jednocześnie solidną asekurację kręgosłupa i dającą maksymalny komfort snu powierzchnię – dlatego „hybrydy” zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jak podkreśla ekspert szwedzkiej marki, materace hybrydowe są niezwykle wielofunkcyjne i ze względu na różnorodność zastosowanych komponentów sprawdzą się w wielu przypadkach. Nadają się doskonale dla par, osób o większej masie ciała, użytkowników aktywnych lub ze schorzeniami układu ruchu, czy też dla alergików (np. Hilding Electro).

Jak dobrać wymiary materaca do swoich potrzeb?

Kiedy już podejmiemy decyzję o zakupie konkretnego modelu materaca, trzeba zastanowić się nad jego wymiarami. Warto pamiętać, że ilość wolnej przestrzeni podczas snu wpływa znacząco na jego jakość. Zakłada się, że materac powinien być o minimum 15-20 cm dłuższy od nas, a minimalna szerokość dla jednej osoby wynosi 70 cm.

W przypadku materaca do łóżka pojedynczego standardowa szerokość wynosi zazwyczaj 90 cm. To wystarczająca przestrzeń dla osoby o typowej budowie ciała. W przypadku osób o większej masie ciała bardziej komfortowa będzie szerokość np. 100 cm czy 120 cm. Szerszy materac zapewni wygodę także użytkownikom często zmieniającym pozycję podczas snu lub po prostu ceniącym sobie dużą ilość wolnej przestrzeni.

Typowym wymiarem materaca do łóżka podwójnego jest 160 × 200 cm. Jeśli zależy nam na większej swobodzie ruchów lub należymy do osób o większej masie ciała, możemy zdecydować się na szersze modele. Pamiętajmy, że w przypadku dużej różnicy wagi między partnerami najlepiej sprawdzają się materace o wysokiej elastyczności punktowej np. ze sprężynami Pocket Plus. Jeśli różnica przekracza 30 kg, optymalnym rozwiązaniem będzie zakup dwóch osobnych materacy, połączonych za pomocą materaca nawierzchniowego.

Zdrowy i wygodny materac do sypialni może być jednocześnie modny i stylowy. Wybieraj spośród innowacyjnych materacy piankowych, sprężynowych i hybrydowych, biorąc pod uwagę zarówno rodzaj zastosowanych komponentów, jak i konstrukcję czy dopasowanie do wystroju wnętrza.

Hilding Anders to przodujący producent materacy, działający od 1939 roku. Szwedzka firma, która na polskim rynku jest obecna od 2001 roku, podbiła serca użytkowników wysoką jakością i skandynawskim stylem oferowanych produktów. W jej portfolio znajdują się marki, takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding i Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek, takich jak Agata, Amazon, BRW, SleepMed i wielu innych.