Jaki jest zodiakalny Lew? Charakterystyka znaku zodiaku

Lwy rodzą się pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia. Rządzi nimi żywioł ognia, podobnie jak Baranem i Strzelcem. Dzięki temu mają płomienny temperament, wrodzoną charyzmę oraz głowę pełną kreatywnych pomysłów. Sympatyczne Lwy są znane ze swojego entuzjazmu, lojalności czy ogromnej pewności siebie. Uwielbiają znajdować się w centrum uwagi. Praca, rodzina, sąsiedztwo, znajomi. Swoje najbliższe otoczenie traktują jak królestwo, nad którym próbują panować. Korona nigdy nie spada im z głów. Ognista osobowość i ambicja każą im uparcie dążyć do celu. Nawet w miłości grają pierwsze skrzypce, lecz obdarzają partnera wielką troską. Szczerze okazują swoje uczucia. Jak nikt, wierzą we własne siły i są pozbawione wewnętrznego krytyka. Bywa jednak, że są łase na komplementy i postrzegane przez pryzmat próżności. Nad Lwem panuje Słońce, planeta światłości, czyniąca go niepoprawnym optymistą. Osoba spod tego znaku zodiaku rozświetla każdy pokój, w którym się pojawi. Nie da się przejść obok niej obojętnie. Wystarczy spojrzeć na niektóre z najbardziej znanych Lwów, by znaleźć potwierdzenie dla powyższych słów. Madonna, Charlize Theron, Jennifer Lopez, Kylie Jenner, Sandra Bullock, Cara Delevingne, a z polskich sław Marta Żmuda-Trzebiatowska, Natalia Siwiec, Jessica Mercedes, Robert Lewandowski czy Kuba Wojewódzki, to najlepsze przykłady tych walecznych istot. Co jeszcze można powiedzieć o osobach urodzonych pod znakiem Lwa? Dowiedz się więcej o tych silnych osobowościach.

Typowe cechy charakteru znaku zodiaku. Lew w pracy i relacjach z innymi

Życie Lwa przypomina scenę w teatrze. Każde działanie tego znaku zodiaku musi odbywać się na oczach publiczności. Niestraszne mu żadne stanowisko i szybko wspinają się po szczeblach kariery. On manipuluje swoim scenariuszem, prowokując dramaty i ciekawe zwroty akcji. W swojej grze jest pewny siebie i idzie na żywioł. Nigdy nie cofa się do spraw z przeszłości. Nie przeskakuje z "dzisiaj" w "jutro". Dla niego liczy się "tu i teraz". Pragnie dostawać owacje na stojąco za każdą anegdotę lub swój sprośny żart. Kocha ekstrawagancję, co od razu widać po jego garderobie. Ma najlepszy zmysł modowy - wyczuwa przyszłe trendy na kilka sezonów przed ich wejściem w obieg. Bywa święcie przekonany, że nie ma konkurencji, bo nikt nie dorównuje mu dowcipem czy urodą. Skoro jest królem, sam ustala granice. Nie dotyczą go te same prawa, co "poddanych". Zwinnie przeskakuje przez każdą barierę, aby spełnić swoją aktualną zachciankę. Zwykle Lew ceni sobie luksus. Kiedy czegoś żąda, musi dostać to natychmiast. Cierpliwość nie należy do jego mocnych stron. Miota się, gdy inne osoby nie spełniają jego oczekiwań. Jeszcze gorzej, jeśli ktoś ośmieli się zmieniać jego zasady lub próbować zapanować nad Lwem. Powodzenia, ten znak sobie na to nie pozwoli. On jest urodzonym liderem. Zawsze "wie najlepiej" i ma "dobrą poradę", do której sam nijak się stosuje. W relacjach oczekuje pochwał, uznania, wdzięczności za poświęcenie oraz stawiania go na pierwszym miejscu, przed resztą przyjaciół czy członków rodziny. Rycerski Lew osłania swoim ciałem bezbronne istoty. Osoby spod tego znaku zodiaku zawsze doszukują się sprawiedliwości i ochraniają słabszych od siebie przed innymi "drapieżnikami". 

Lew niczego się nie wstydzi. Nie wie, czym są wewnętrzne blokady. Swoimi aktami nie raz wzbudza kontrowersje. 

Osoby spod znaku Lwa w miłości. Jak kochają mężczyzna i kobieta Lew?

Lwy są bardzo romantyczne. Są też wielkimi flirciarzami. Poświęcają uwodzeniu tyle wysiłku, ile powinny włożyć w swoją pracę. Mają długą listę wielbicieli, z których każdy przydaje się do czegoś innego. Przecież zanim zdecydują się na stały związek, muszą wypróbować wszystkie możliwości. Głowę tracą dopiero, gdy na horyzoncie pojawia się ktoś odporny na ich urok. Przyjmują wyzwanie - gra w kotka i myszkę tylko motywuje je do działania. One muszą ścigać swoją ofiarę. W przeciwnym razie szybko się nią znudzą. Romanse traktują jak polowanie. Im trudniej, tym lepszą przyjmują taktykę. Za Lwem kroczy ogień, co w miłości oznacza, że stawia na przygody, spontaniczność, zabawę, ryzyko oraz namiętny seks. Najlepsze relacje (towarzyskie i miłosne) stworzy z Baranem lub Strzelcem, będącymi niczym jego Bliźniaczy Płomień. Za to najśmielsze łóżkowe fantazje na pewno spełni z powietrznym Wodnikiem. Te dwa przeciwieństwa łączy pasja, namiętność i nieskończona kreatywność. Są przeciwnikami równymi sobie, co dodatkowo ich podnieca. Ciekawe, kto komu ulegnie w sypialni. W końcu oboje pragną być zdobywcami. Niestety, ich płomienny romans rzadko kiedy ma szansę stać się czymś poważnym (sprawdź z jakich powodów >>)

Dla Lwa seks i uczucia to dwie różne sprawy. W łóżku najbardziej ceni sobie przyjemność. Lubi odważne eksperymenty oraz przygody w ryzykownych miejscach.

Jeśli komuś uda się okiełzać Lwa, ten odwdzięczy się dozgonną miłością. Wbrew pozorom dobry i lojalny z niego partner, dopóki to on trzyma łapę na związku. Nie chce czuć się jak w klatce. W końcu jest niezależny. Od drugiej osoby będzie oczekiwać wyrzeźbienia popiersia na jego cześć oraz poświęcania mu swojej uwagi przez 24 godziny na dobę.

Czy Lew lubi zdradzać? >>