Znaki zodiaku vs. stres. Jak poradzić sobie z lękiem?

Baran

Barany z natury są super aktywne i zawsze naładowane energią. Cechuje cię duża niezależność oraz chęć ciągłego podejmowania wyzwań. Masz tendencję do robienia kilku rzeczy naraz, przez co bardzo napinasz swój harmonogram. Kiedy to się dzieje, wpadasz w stres, który wywołuje w tobie agresję. Krótka chwila poświęcona na relaks nie załagodzi tego stanu. Tobie pomoże tylko aktywność fizyczna, i to na zwiększonych obrotach. Postaw na bieganie, rower spinningowy, crossfit lub kardio na macie w domu. Dzięki tym treningom wypocisz zmartwienia. Tylko endorfiny cię uratują. 

Byk

Byki nie lubią zmian i mocno trzymają się swojej rutyny. Z tego powodu są podatne na stres oraz źle reagują na lęki czy porażkę. Tym, co zrelaksuje zodiakalnego Byka, są czynności zachwycające jego umysł. Jeśli czujesz się zestresowana, oddaj się temu, co najlepiej wpływa na twoje zmysły. Rozluźnij napięcie za pomocą medytacji lub aromaterapii w cichym pomieszczeniu. Kąpiel w olejkach eterycznych oraz zajęcia zajmujące twoje dłonie (gotowanie, pieczenie chleba, ogrodnictwo) przyniosą ci największą ulgę. 

Bliźnięta

Każdy zna twoją dowcipną i rozrywkową stronę osobowości, która nie znosi nudnej rutyny. Kochasz ćwiczenia tak samo, jak podróże. Te dwie dziedziny to najlepsze lekarstwa na stres pojawiający się w twoim życiu. Masz skłonności do myślenia za dużo, przez co często martwisz się na zapas. Twój własny umysł wprowadza cię w pułapkę. Zamiast tkwić w tym chaosie, uporządkuj myśli i zacznij spisywać je do dziennika. W ten sposób uzyskasz jasny obraz sytuacji, w której się znajdujesz. To naprawdę pomoże. 

Rak

Rak jest najwrażliwszym znakiem zodiaku. Kiedy czujesz się zraniona, wycofujesz się do swojej skorupy. Nie potrafisz wprost wyrażać uczuć, boisz się, że ktoś cię wykorzysta. Stosujesz wiele taktyk obronnych, które po czasie uderzają w ciebie samą. Zachwiane poczucie bezpieczeństwa wywołuje w tobie wielki stres, co natychmiast odbija się na zdrowiu. Problemy z żołądkiem to dla Raków norma, ale czy musisz ciągle je znosić? Odśwież swój umysł za pomocą medytacji - praktykuj ją codzienne, rano i wieczorem. Możesz też zacząć pomagać ludziom lub zwierzętom. Wolontariat w słusznej sprawie przyniesie ci ulgę. 

Medytacja - jak zacząć? Poradnik dla początkujących >>