Jedzenie i rytuał związany z jego przygotowywaniem to integralna część kultury japońskiej. Nic więc dziwnego, że w naszych ulubionych anime zajmuje ono tak ważne miejsce. Postaci z japońskich kreskówek Studia Ghibli często jedzą dania, które nawet w narysowanej formie wyglądają bardzo smakowicie. Na ten fakt zwróciła uwagę Sylvia Wakana, która założyła TikToka specjalnie po to, aby przybliżać fanom anime (i nie tylko) kulinarną sztukę Japonii. Jej 30-sekundowe filmiki udowadniają, że nie trzeba mieć ani umiejętności, ani specjalnie dużo czasu, by wyczarować w swojej kuchni potrawę do złudzenia przypominającą danie z "Naruto', „Spirited Away” czy „Mojego sąsiada Totoro”.

@sylvia.wakana

Watching ##Naruto always makes me want ramen ##ramen ##animefood ##narutoramen ##animethings ##anime ##weeb ##fyp ##japanesefood ##Naruto0 ##Naruto1

##Naruto2

Chcę wykorzystać moje azjatyckie korzenie, aby inicjować spotkania różnych kultur – poprzez przekazywanie tradycji, dzielenie się przepisami czy pokazywanie szybkich posiłków, na których się wychowałam” – mówi Sylvia Wakana zapytana o to, dlaczego założyła konto na TikToku. Jej filmiki są urocze i mają w sobie coś bardzo relaksującego. Lubimy je oglądać nawet wtedy, gdy akurat nie planujemy gotowania (ta odprężająca muzyka w tle!).

@sylvia.wakana

For all you Totoro fans! ##Naruto4 ##fyp ##Naruto6 ##Naruto7 ##anime ##Naruto9 ##japanesefood

##ramen1

Ale przepisy tiktokerki są tak proste i błyskawiczne, że aż szkoda nie zrobić ich w domu. Na większość z nich poświęcisz nie więcej niż kilka minut. Na dodatek są zdrowe – bo zupa miso bazująca na sojowej paście czy bento z łososiem to skarbnica składników odżywczych, w tym dobrych kwasów tłuszczowych omega i białka.

Na kanale Sylvii Wakany warto obejrzeć też filmiki pokazujące prawidłowe przygotowywanie herbaty matcha. To prawdziwy rytuał, w którym złe wykonanie choćby jednego kroku może zniweczyć cały smak napoju. Czy wiedzieliście na przykład, że matchy nie można zalewać wodą, którą wcześniej doprowadziło się do wrzenia? Wtedy będzie gorzka, jak poucza Sylvie.

@sylvia.wakana

REAL matcha at home! Using @chafinitytea matcha (my fave!) ##ramen3 ##ramen4 ##ramen5 ##ramen6 ##ramen7 ##Naruto6

##ramen9

Więcej filmików znajdziecie na koncie sylvia.wakana na TikToku, a receptury na jej dania w wersji pisanej - na www.sylviawakana.com. Ostrzegamy – to wciąga!