Bez względu na to, czy spędziłaś kilka godzin oglądając tutoriale na YouTube, czy już po pierwszej próbie zrezygnowałaś i nigdy nie doszłaś do perfekcji w tej technice, przygotowaliśmy dla ciebie dokładny przewodnik, jak kręcić włosy prostownicą, który (z naszego doświadczenia) ma 100-procentową skuteczność.

Jaka prostownica sprawdzi się do robienia loków?

Wydaje się, że wybranie prostownicy do włosów powinno być łatwe, prawda? Po prostu idziemy do jakiegokolwiek sklepu RTV, kupujemy sprzęt w rozsądnej cenie i jesteśmy gotowe do działania. Niestety, to byłoby zbyt idealne. Dziś na rynku mamy do wyboru setki różnych prostownic do włosów i jeszcze więcej pytań, które w związku z nimi przychodzą nam do głowy. Na przykład: czy lepsze są prostownice ceramiczne czy tytanowe? Jaka jest najlepsza prostownica do robienia loków? Jaka prostownica do włosów wyrządzi najmniej szkód? I czy naprawdę potrzebujemy kilku poziomów ustawienia temperatury?

Wybór odpowiedniej prostownicy zależy od typu włosów, ich grubości i struktury, ale generalnie obowiązuje zasada, że ceramiczne urządzenia lepiej sprawdzą się do włosów podatnych na stylizację, a tytanowe do pasm grubych, opornych na prostowanie i kręcenie. Dlaczego? Ponieważ płytki tytanowe nagrzewają się szybciej i zazwyczaj mogą osiągnąć dużo wyższą temperaturę niż płytki ceramiczne, co sprawia, że są najlepszym wyborem do stylizowania włosów grubych i kręconych. Pamiętaj jednak, że wyższa temperatura może prowadzić do większych uszkodzeń, więc jeśli twoje włosy są cienkie lub po prostu łatwo je wyprostować i kręcić, wybierz prostownicę ceramiczną, która rozprowadza ciepło bardziej równomiernie w niższej temperaturze, dzięki czemu mniej niszczy kosmyki.

Dobra, tania prostownica do loków: Remington S6500

Znasz ten ból, kiedy próbujesz pokręcić włosy prostownicą, ale zostają na nich zagniecenia i nierówności? Z prostownicą o zaokrąglonych krawędziach to się nie zdarzy. Ten model nie tylko posiada bardzo dobry stosunek ceny do jakości, ale też dzięki specjalnie wyprofilowanym bokom, jest idealny do robienia loków i fal.

Dobra prostownica do włosów z wyższej półki cenowej: Dyson Corrale

To prawda, ta prostownica jest droga. Prawdopodobnie będziesz oszczędzać kilka miesięcy na jej zakup lub spróbujesz przekonać faceta, że prezent w postaci takiego sprzętu do dla ciebie dobro pierwszej potrzeby, ale uwierz nam - będzie warto. Posiada elastyczne płytki, które wraz z ruchem dopasowują się do twoich włosów i równomiernie rozprowadzają ciepło po każdym paśmie, dzięki czemu powodują mniej uszkodzeń i zero zagnieceń. Dzięki temu, że prostownica może być używana bez kabla, możesz przekręcać ją w każdą możliwą stronę i nie martwić się o swobodę ruchów. Setki pozytywnych komentarzy w Google nie kłamią - to inwestycja na długie lata.

Jak zrobić loki prostownicą krok po kroku?

  1. Jak zrobić idealne loki prostownicą? Najpierw umyj i dokładnie wysusz włosy - pamiętaj o tym, że nawet delikatnie wilgotne pasma nie będą podatne na temperaturę i nie przetrwają dłużej niż kilka godzin.
  2. Do kręcenia włosów użyj prostownicy z płytkami o szerokości około 3-5 cm (im węższa, tym bardziej drobne loki), najlepiej wyposażonej w zaokrąglone brzegi. Pozwoli to uzyskać estetyczne, gładkie loki.
  3. Jeżeli twoje włosy są cienkie i łamliwe, staraj się nie przekraczać temperatury 180 stopni. Możesz zwiększyć ją do 210 stopni, jeśli twoje włosy są grube lub oporne na stylizację.
  4. Obowiązkowo nałóż produkt termoochronny, a następnie rozczesz splątane końcówki. Podziel włosy na sekcje kierując się zasadą, że im grubsze pasma, tym więcej poziomów będziesz musiała wydzielić.
  5. Zaczynając od niewielkiego pasma włosów, zaciśnij prostownicę delikatnie u nasady.
  6. Pociągnij prostownicę w dół trzonu włosa, tak jakbyś miała zamiar wyprostować włosy jak zwykle. Kiedy jednak dotrzesz do części włosów, w której chciałabyś zacząć kręcić falę (najlepiej od ¼ lub połowy długości do końca sekcji, aby uzyskać naturalny, plażowy wygląd), odchyl prostownicę o 180 stopni (pół obrotu) od twarzy i delikatnie pociągnij w dół przez resztę włosów. Wskazówka: im wolniej przesuwasz prostownicę, tym mocniej skręcasz loki, a im szybciej przesuwasz ją w dół, tym łagodniejsza wychodzi fala.
  7. Zauważ, że przekręcając prostownicę o 360 stopni będziesz w stanie uzyskać pełniejsze, okrągłe loki, jednak należy robić to naprawdę delikatnie i ostrożnie, aby nie uszkodzić kosmyków.
  8. Powtórz czynność dla każdej partii włosów.
  9. Spryskaj gotowe pasma lakierem. Możesz też spróbować aplikacji niewielkiej ilości produktu bezpośrednio przed kręceniem, jeżeli twoje włosy nie zwijają się zbyt łatwo lub nie trzymają skrętu.
  10. Kiedy już zakręcisz całe włosy, delikatnie przeciągnij po nich palcami lub szczotką tak, aby rozluźnić loki. Dzięki temu dodasz fryzurze objętości i bardziej naturalnego wyglądu.

Jak zrobić loki prostownicą na krótkich włosach?

Przy kręceniu krótkich włosów prostownicą obowiązują te same zasady, które zostały opisane powyżej, jednak wybierając urządzenie dobrze zwrócić uwagę na objętość włosów i szerokość płytek prostownicy. O ile w przypadku długich, gęstych włosów, sprawdzi się w zasadzie każdy sprzęt, tak przy chłopięcych cięciach i modnych bobach, najlepiej wybrać prostownicę dobrej jakości z dosyć wąskimi ceramicznymi płytkami. Znacznie ułatwi to stylizację i skutecznie zwiększy objętość fryzury.

Warto również pamiętać, że nawet w przypadku krótkich włosów, bardzo pomocne jest dzielenie ich na sekcje. Chociaż może wydawać się to całkowicie zbędne i dodające pracy, w rzeczywistości znacznie ułatwia zadanie i przedłuża trwałość fryzury.

Jak zrobić fale prostownicą?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@i_pasechnik)

Fale w stylu starego Hollywood są eleganckie, gładkie i pełne objętości. Można je stworzyć za pomocą prostownicy, jednak należy zastosować nieco inną technikę, niż w przypadku beach waves.

Włosy podziel na pasma o szerokości około 1 cm i zaczynając od nasady, lekko przeciągaj prostownicę w dół kosmyków, obracając ją w kształt litery S - ciągły kształt fali powinien prowadzić od nasady aż po końce. Dzięki takiej technice, będziesz w stanie za pomocą prostownicy stworzyć piękne, nonszalanckie fale, które wykończone sprayem nabłyszczającym idealnie sprawdzą się na wielkie wyjścia.

Nie wiesz jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy, czym uratować żółte włosy po rozjaśnianiu lub na czym polega pielęgnacja włosów falowanych? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz klikając tutaj.