Celebrytki kochają robić sobie selfie! Nie ma chyba gwiazdy, czy modelki, która nie miałaby takiego zdjęcia na swoim Instagramie. Nasławniejsze ujęcia "z ręki" mają: Miranda Kerr, Karlie Kloss, Rosie Huntington-Whiteley i Anja Rubik.

Jak zrobić fotografię, której nie powstydziłaby się żadna top modelka? Poznaj zasady perfekcyjnego selfie:

1. Światło! Najlepsze będzie naturalne. Pamiętaj, żeby promienie słońca lub żarówki oświetlały twoją twarz, a nie były za Tobą. Chyba, że światło z tzw. kontry tylko tworzy klimat - prześwituje przez włosy, a nie konkuruje z widocznością Twojej buzi.

2. Jeśli nie możesz znaleźć perfekcyjnego oświetlenia, spróbuj zrobić zdjęcie z góry lub z dołu (uwaga na bardzo wysokie czoło i podwójne podbródki), ale nie przesadzaj z podnoszeniem, czy obniżaniem ręki.

3. Jeśli masz w telefonie opcję robienia kilku fotografii za jednym przyciśnięciem migawki, zacznij od triku z punktu drugiego powoli przesuwając dłonie w dół. Na koniec, wybierz najlepsze ujęcie - tak robi Miranda Kerr!

4. Jeśli nie jesteś fanką fotografii en face, pobaw się z profilem. Tak robi Adriana Lima. Badania wykazują, że to lewy policzek jest ładniejszy i "wyraża więcej emocji".

5. Strike a pose! Czyli wymyśl swoją "autorską" pozę. Większość z nas w takich sytuacjach robi słynny "dziubek", tak jak Rosie Huntington-Whiteley. Jeśli nie czujesz się z tym ok, znajdź swój charakterystyczny gest. Może zawadiacko unieś brew?

6. Baw się! Bierz przykład z Cary Delevingne i Behatii Prinsloo - zamiast wydumanych min wolą się spontanicznie śmiać.

7. Popularna scenografia i rekwizyty. W jej skład wchodzą: łóżka, zwierzęta, dzieci przyjaciół lub młodsze rodzeństwo, leżaki na plaży oraz lustro w siłowni albo tradycyjne w łazience. Ważne, żeby za tobą niewiele się działo. Dlatego odpadają meblościanki, ręczniki zawieszone na prysznicu (lub w innym miejscu), otwarte szafy oraz lustra, które mogą odbić to jak robisz sobie odpowiednie ujęcie.

Jak zrobić idealne selfie? Zobacz najpopularniejsze selfies gwiazd i modelek >>