Wiele osób chciałoby dowiedzieć się, jak zobaczyć czyjeś zdjęcia na Instagramie. Prywatne konta jednak mają to do siebie, że są dość dobrze zabezpieczone – posty widoczne tylko i wyłącznie dla obserwatorów.

Dlatego też, najlepszą metodą jest po prostu zaobserwowanie profilu, którego zdjęcia chcemy obejrzeć. Rozumiemy jednak, że nie zawsze jest to rozwiązanie, na które możesz sobie pozwolić. Czy jednak da się obejść ustawienia prywatności? Jak zobaczyć prywatny Instagram bez wysyłania prośby o obserwację?

Instagram – prywatny profil. Jak działa?

Nie wszyscy prowadzą swoje konta na Instagramie po to, aby zdobywać coraz większą popularność i docierać do coraz liczniejszej grupy odbiorców i odbiorczyń. Spora część osób traktuje Instagram jako pamiętnik – na profilu pojawiają się prywatne zdjęcia czy opisy rozumiane tylko przez najbliższą grupę znajomych.

W momencie, gdy nasze konto na Insta jest ewidentnie prowadzone wyłącznie dla nas i nie chcemy, aby każdy miał dostęp do dodawanych przez nas postów, możemy ograniczyć ich widoczność.

Wystarczy jednak, że zaakceptujemy prośbę o obserwację innego użytkownika, a natychmiast udostępnimy mu dostęp do naszych zdjęć – od tej pory może je wyświetlać, polubić i komentować.

To jedyna oficjalna możliwość na oglądanie zdjęć dodanych na prywatne konto. Jednak, mimo to w Internecie roi się od sposobów na to, jak zobaczyć prywatny profil na IG bez jego obserwowania.

Jak zobaczyć prywatny profil na Instagramie?

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na zobaczenie prywatnego profilu na Instagramie jest po prostu wysłanie zaproszenia. W tym samym momencie, gdy nasza prośba o obserwowanie zostanie zaakceptowana, otrzymany dostęp do wszystkich postów.

Jednak, zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest to możliwe. Jak więc oglądać zdjęcia na Instagramie, pozostając incognito? Niektórzy decydują się na założenie fejkowego konta.

Drugi profil może pomóc w anonimowym oglądaniu prywatnych profili. Jednak, ta metoda nie zawsze się sprawdza. Dlaczego?

 • Osoby z prywatnymi kontami niechętnie akceptują kolejnych followersów. Gdy zobaczą konto nieznajomego, prawdopodobnie odrzucą prośbę o obserwację. Aby zwiększyć swoje szanse, dodaj choć kilka postów. Jak robić zdjęcia na Instagram, gdy chcemy pozostać anonimowi? Dobrze sprawdzą się fotki zrobione na mieście.
 • Przełączanie się pomiędzy różnymi kontami na Instagramie jest wyjątkowo proste – wystarczy jedno kliknięcie. To też sprawia, że łatwo o pomyłkę – możesz nawet się nie zorientować i wysłać prośbę o obserwację ze swojego głównego konta. A przecież właśnie tego chciałaś uniknąć.

Prywatne konto na Instagramie. Jak zobaczyć bez prośby o obserwowanie?

Popularnym sposobem na obejrzenie prywatnego konta na Instagramie, jest wyszukanie nazwy profilu w Google. Następnie warto wejść w zakładkę z grafiką. Jeśli nic się ukaże, warto dodać frazę „instagram”.

Jak to miałoby działać? Na przykład, Instagram i Facebook są ze sobą połączone – jak wiemy, można jednocześnie dodać post na IG i na FB. Wyszukanie nicku osoby w Google może sprawić, że ukażą nam się posty udostępniane także na innych, tym razem publicznych, portalach.

Niestety, ta metoda na sprawdzenie prywatnego konta na IG bez logowania działa wyłącznie w przypadku naprawdę popularnych kont. Jeśli chcesz znaleźć influencera, prawdopodobnie wyszukiwarka Google pokaże ci jego posty. Natomiast, jeśli wpiszesz nick swojego byłego, jest duża szansa, że rezultaty nie będą zbyt satysfakcjonujące.

Strony i aplikacje do przeglądania prywatnych profili na IG

Zastanawiasz się, jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania? A może chcesz wiedzieć, jak zobaczyć czyjeś Instastories incognito? Najlepszym sposobem jest skorzystanie z zewnętrznych serwisów i stron internetowych. I to właśnie ze względu na to, że w tych przypadkach takie strony sprawdzają się dość dobrze, wiele osób poleca je także do oglądania zdjęć na prywatnych kontach.

Okazuje się jednak, że korzystanie z zewnętrznych aplikacji, aby zajrzeć na czyjeś prywatne konto, nie sprawdza się. Dlaczego?

 • Pomimo tego, że wiele stron czy portali oferuje darmowy dostęp do prywatnych profili, już przy pierwszej próbie pojawiają się komunikaty o konieczności zapłaty – najczęściej poprzez SMS, ale nie tylko.
 • Co więcej, opłacenie takiego serwisu wcale nie jest gwarancją, że uzyskamy dostęp do interesującego nas konta. Zamiast tego, możemy spotkać się prośbami o coraz większe wpłaty.
 • Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że wspomniane strony naruszają warunki korzystania z Instagrama. Ich działanie nie jest legalne.
 • Możesz także się narazić na niebezpieczeństwo – niektóre z aplikacji obiecujących dostęp do prywatnych profili mogą zainfekować twoje urządzenie czy pobrać niepożądane dane. Nie daj się nabrać!

Jak zrobić konto prywatne na Insta?

Jeśli nie chcesz, aby każdy mógł oglądać twoje zdjęcia, możesz nałożyć ograniczenia także na swój profil. Jak ustawić konto prywatne na Instagramie?

 1. Wejdź na swój profil na IG.
 2. Kliknij w symbol trzech poziomych kresek, który znajduje się w prawym górnym rogu.
 3. Następnie przejdź do ustawień.
 4. Wybierz „prywatność”.
 5. Włącz konto prywatne.
 6. Przejrzyj grono swoich obserwujących. Możesz usunąć wybrane osoby i ograniczyć im widoczność swoich postów.
 7. Pamiętaj jednak, że nawet po włączeniu prywatnego profilu, każdy widzi twój awatar, liczbę obserwujących i obserwowanych oraz liczbę postów.

Zanim jednak zdecydujesz się ustawić swój profil prywatnym, dobrze to przemyśl. Jeśli zależy ci na rozkręceniu konta czy zdobyciu większej liczby followersów – nie rób tego. Dotarcie do nowych użytkowników będzie wręcz niemożliwe. Prywatny profil na Instagramie sprawia, że twoje relsy nie będą ukazywały się w sekcji „odkryj”. Co więcej, inni użytkownicy nie będą mogli remiksować twoich rolek – nawet jeśli dodasz najlepsze hashtagi na Instagram, nie zdobędziesz obserwujących.