Dermatolodzy alarmują - coraz więcej kobiet cierpi na nadmierne wypadanie włosów! To nie tylko efekt gwałtownych zmian hormonalnych. Styl życia, chroniczny stres i nadmiar obowiązków może doprowadzić nawet do... wyłysienia. Jak zapewnić swoim włosom źródło niezbędnych elementów i powstrzymać ich wypadanie? Przeczytajcie porady B’iota Laboratories – międzynarodowego koncernu kosmetycznego, które od lat bada problem wypadających włosów.

Przeszło 66% kobiet skarży się na nadmierne wypadanie włosów*, u części z nich rozpoczął się już proces łysienia. Większość kobiet o tym nie mówi, uważając temat za wstydliwy. Jednak to właśnie szybkie rozpoznanie problemu i odpowiednia kuracja pozwoli nam uniknąć nadmiernej utraty włosów.

Dlaczego Ty?
Wrogiem numer jeden jest chroniczny stres. Według badań to właśnie on przyczynia się m.in. do: łysienia plackowatego i telogenowego. W tym pierwszym kortyzol i adrenalina powodują nadaktywność gruczołów nadnerczy. Prowadzi to do samoistnej obrony układu odpornościowego, wskutek której tracimy włosy. Łysienie telogenowe następuje wówczas, gdy cykl życia włosa zostaje zakłócony. Przez hormon stresu włosy krócej rosną, szybciej przechodzą w fazę spoczynku i wypadają.

Jak działać?
Przede wszystkim zwolnij. Odpuść. Zmień styl życia. Dostarczaj swoim włosom tego, co zabiera im kortyzol – witaminy z grupy B i magnez. Skomponuj swoją dietę tak, aby dostarczyć swojemu organizmowi jak najwięcej wskazanych składników. Co ciekawe, aż 90% łysiejących kobiet boryka się również z niedoborami żelaza**! Jego uzupełnianie jest szczególnie pomocne przy łysieniu androgenowym. Wspomagaj się również profesjonalnymi preparatami przeciw wypadaniu włosów dostępnymi w aptekach np. tymi z laboratorium Biota – szamponem i serum Bioxsine. W ich skład wchodzi kompleks witamin i minerałów ( witaminy A, B1, B2, B5 i B9 oraz magnez, potas, wapń i żelazo). Badania przeprowadzone przez prestiżowy instytut naukowy Dermatest Germany pokazały, że równoczesne stosowanie szamponu i serum Bioxsine zapobiegło wypadaniu włosów u 90% stosujących je osób. Dwumiesięczna kuracja kosmetykami zaowocowała pojawieniem się nowych włosów u 80% badanych. Brzmi niewiarygodnie? Wyniki badań potwierdziły opinie tysięcy zadowolonych klientów na całym świecie.
Cena:
Serum: ok. 150 zł
Szampon: ok. 39 zł
Produkt dostępny w aptekach.

* Badanie przeprowadzone dla marki Nivea w 2012 roku na grupie 800 kobiet w wieku 15-65 lat.
**Według badań Cotswold Trichology Centre.

Jak zapobiec wypadaniu włosów? - Zobacz kosmetyki Bioxine>>