O co chodzi z tym całym vintage? W nowej serii podcastów ELLE Polska - Dział Vintage - na to pytanie próbuje odpowiedzieć redaktorka mody ELLE.pl, Aleksandra Zawadzka, a także zapraszani przez nią goście. 

Ruszają pierwsze targi vintage na Instagramie. Zobacz, jak wziąć udział w ELLE Vintage Market>>

Pierwszym z nich jest Joanna Jarocka, jedna z założycielek popularnego sklepu Ventimiglia Vintage. To prawdziwa "wintydżowa dziewczyna", która każdą podróż zaczyna od poszukiwania perełek z drugiej ręki. Od 2014 roku razem z siostrą i przyjaciółką prowadzi vintage shop Ventimiglia Vintage, który mieści się stacjonarne w Warszawie oraz działa online na ventimigliavintage.com. A w nim: minimalistyczne sukienki we francuskim stylu, torebki, których nie powstydziłaby się Jane Birkin, świetnie skrojone marynarki i koszule, romantyczne bluzki z falbanami, wiekowa złota biżuteria i perły, prawdziwe kowbojki i… można by wymieniać tak długo nie kryjąc zachwytu. Do Venti, jak pieszczotliwie nazywają sklep klientki, zaglądają dziewczyny z branży kreatywnej, aktorki, dziennikarki, ale też stylistki, które wypożyczają ubrania do sesji zdjęciowych. Co więcej, ubrania, buty i dodatki, które można tam kupić, pochodzą między innymi z włoskich bazarów, od których tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Najlepsze sklepy vintage, historie trendów, ekologia, wywiady i podcasty. ELLE.pl uruchamia dział vintage>>

Joanna Jarocka z Ventimiglia Vintage / archiwum prywatne

Zastanawiacie się, jak prowadzi się vintage shop i skąd biorą się perełki w takich sklepach oraz czym się różni vintage w Polsce i za granicą? W premierowym odcinku naszego podcastu Dział Vintage rozmawiamy o kulisach prowadzenia własnego biznesu z modą z drugiej ręki. 

Zaprasza Aleksandra Zawadzka, redaktorka mody ELLE.pl. 

Gdzie kupić prawdziwe kowbojki vintage podczas podróży do USA? Najlepsze adresy zdradza nasza korespondentka z Teksasu>>