Relacje księcia Harry’ego z rodziną: stosunki z bratem, księciem Williamem

O tym, że więzi braci zaczęły się znacznie poluźniać wiadomo już od dawna, a właściwie od pojawienia się w rodzinie księżnej Kate. Ślub księcia Williama z amerykańską aktorką wcale nie pomógł tej relacji. Gdzie są  “Bardzo kocham Williama, razem przeszliśmy przez piekło. Teraz idziemy różnymi ścieżkami” - odpowiedział wymownie książę Harry. Gdy w rozmowie pojawił się wątek wkroczenia Meghan do brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Sussex dodał: “Wtedy było między nami niezręcznie. Byłem w szoku [...] Zanim jeszcze się ożeniłem dostawałem bardzo wyraźne znaki, że będzie nam ciężko.” Na koniec książę Harry posumował swoją relację z bratem jednym zdaniem: “W tym momencie nie istnieje, ale czas leczy rany.

Relacje księcia Harry’ego z rodziną: stosunki z ojcem, księciem Charlesem

Podobne problemy obserwowaliśmy również na linii syn-ojciec. W pewnym momencie książę Harry i książę Charles zupełnie ze sobą nie rozmawiali. Podczas wyemitowanego 7 marca wywiadu Oprah Winfrey zapytała więc: “Czy ojciec odbiera już Twoje telefony?” „Odbiera. Mamy wiele do przepracowania. Czuję się naprawdę zawiedziony, ponieważ on przeżył coś podobnego. Wie jakie to uczucie. Archie jest jego wnukiem. Oczywiście, zawsze będę go kochać, ale w tej relacji jest dużo bólu. Naprawienie jej będę nadal traktował jako jeden z moich priorytetów.”- odpowiedział książę Sussex.

Podczas rozmowy Oprah Winfrey z Meghan Markle i księciem Harrym okazało się, że najlepsze relacje Harry utrzymuje z babcią, Królową Elżbietą. Wyznał, że w ostatnim roku rozmawiał z nią więcej, niż przez kilka ostatnich lat, a ich więź stała się naprawdę silna.

W rozmowie ze słynną amerykańską dziennikarką para książęca opowiedziała również o myślach samobójczych Meghan Markle oraz o tym, dlaczego Archie, syn Meghan i Harry'ego nie ma tytułu książęcego. Najbardziej interesujące fragmenty wywiadu Oprah Winfrey z książęcą parą znajdziecie TUTAJ