Maya Thurman-Hawke już dwa lata temu dołączyła do grona rozpoczynających karierę nastoletnich dzieci gwiazd. Pociechy takich osobowości Hollywood jak: Jude Law, Johnny Depp czy Cindy Crawford już robią karierę w showbiznesie. Kaia Gerber dumnie kroczy po większości najważniejszych pokazów mody. Iris Law też rozpoczął swoją przygodę z modelingiem, a Lily Rose-Depp, ulubienica Karla Lagerfelda, swoją przyszłość wiąże z aktorstwem. Podobną ścieżkę kariery obrała Maya Thurman-Hawke - córka znanej i cenionej aktorskiej ekspary.

5 powodów dlaczego warto obejrzeć 3. sezon "Stranger Things" >>

Córka Umy Thurman i Ethana Hawke'a zagrała w "Stranger Things". Poznajcie Mayę Thurman-Hawke

Maya Thurman-Hawke, córka Umy Thurman i Ethana Hawke'a przez większość dzieciństwa unikała blasku fleszy i sporadycznie towarzyszyła rodzicom na czerwonym dywanie. Wszystko zmieniło się stosunkowo niedawno, gdy pojawiła się w swojej pierwszej kampanii reklamowej dla AllSaints na sezon wiosna-lato 2017. Po krótkiej przygodzie z modelingiem Maya dołączyła do obsady wyprodukowanego przez BBC i wyemitowanego w święta miniserialu. Córka aktorskiej pary zagrała w telewizyjnej adaptacji powieści „Małe kobietki” autorstwa Louis May Alcott, gdzie wcieliła się w postać Josephine "Jo" March (w filmowej wersji z 1994 roku rolę tę odegrała Winona Ryder). Teraz możemy podziwiać ją w 3. sezonie "Stranger Things". Maya to serialowa Robin, koleżanka Steve'a z lodziarni, w której oboje pracują. Dziewczyna pomoże głównym bohaterom odkryć pewną ważną tajemnicę.

Rodzicami 20-letniej (8 lipca skończy 21 lat) aktorki są: Uma Thurman - muza Quentina Tarantino, znana głównie z ról w „Pulp Fiction”, „Kill Billu”, „Niebezpiecznych związkach” i „Dziewczynie gangstera” - oraz Ethan Hawke („Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Przed wschodem słońca”, „Dzień próby”, „Wielkie nadzieje”). Para poznała się na planie filmu „Gattaca - szok przyszłości” w 1996 roku. Dwa miesiące po ślubie (pobłogosławionym przez Dalajlamę) w 1998 urodziła się Maya Ray. Sławni rodzice Mayi i Levona (urodzonego w 2002 roku) rozwiedli się dwa lata po ogłoszonej w 2003 roku separacji.