Instagram pełen jest wysokiej jakości treści – nic więc dziwnego, że wielu użytkowników chciałoby mieć do niej nieograniczony dostęp. Jeśli więc zależy ci na tym, aby pobrać film z Instagrama na telefon lub komputer, zapoznaj się ze sprawdzonymi metodami.

Dowiesz się, jak ściągnąć film z Instagrama, nawet wówczas, gdy aplikacja nie umożliwia takiej opcji. Chociaż w przypadku iPhone’ów zawsze można nagrać ekran, gwarantujemy, że są lepsze i wygodniejsze opcje.

Pobieranie filmików z Instagrama

Instagram umożliwia zapisanie każdego zdjęcia, ale też filmu i reelsa. Dzięki temu rozwiązaniu nie zgubisz materiałów, które cię interesują – możesz do nich później wrócić.

Jednak, aby ponownie obejrzeć interesujące cię filmy, musisz mieć dostęp do aplikacji. Nie obejrzysz zapisanych postów bez Internetu, dlatego też, coraz więcej osób zastanawia się nad tym, jak pobrać film z IG tak, aby był dostępny w pamięci telefonu, a nie wyłącznie w aplikacji.

Aby to zrobić, trzeba skorzystać z zewnętrznych serwisów. Są one bardzo pomocne – jeśli wciąż nie wiesz, jak obejrzeć zdjęcia na Instagram bez logowania się, także możesz po nie sięgnąć. Zachowaj jednak ostrożność i nie korzystaj z płatnych stron.

Jak ściągnąć film z Instagrama?

Pobieranie filmu z IG na Iphone’a

Jeśli masz smartfona marki Apple, możesz skorzystać z aplikacji, dzięki którym uda ci się pobrać film z Instagrama. Aplikacje do pobierania filmów z Instagrama:

 • Regrammer
 • Instant Save
 • Regram Repost

Jak pobrać film z Instagrama za pomocą aplikacji?

 1. Po zainstalowaniu przykładowej aplikacji należy skopiować link do filmu na Instagramie, który chcesz ściągnąć.
 2. Następnie wejdź w aplikacje i wklej łączę do interesującego cię filmiku.
 3. Po paru sekundach aplikacja umożliwi ci repostowanie filmu i dodanie go do swojego konta.
 4. Gdy zgodzisz się na to, a następnie klikniesz opcję „więcej”, będziesz mogła zapisać film w swoim urządzeniu.

Oczywiście, sposób działania poszczególnych aplikacji może się delikatnie między sobą różnić – postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie, a z pewnością poradzisz sobie z pobraniem filmików z Instagrama.

Jak ściągnąć film z Instagrama na telefon Android?

Pobieranie filmów z Instagrama jest możliwe także w przypadku smartfonów z Androidem. Wówczas najczęściej sięga się po jedną aplikację – Video Downloader na Instagram.

Za pomocą tego narzędzia możesz w prosty sposób pobrać film z Instagrama. Obsługa tego typu aplikacji nie powinna sprawiać problemów – zwykle wystarczy link do filmu, który chcesz ściągnąć.

Pobieranie filmów z Instagrama na komputer

Jak można ściągnąć film z Instagrama na komputer? Oczywiście, możesz po prostu pobrać film na telefon, a następnie podłączyć go do komputera i przesłać. Nie jest to jednak jedyna możliwość.

Pobieranie filmów z IG za pomocą stron internetowych

To bardzo prosty i niewymagający sposób. Wystarczy wejść na stronę, która oferuje pobranie filmu z Instagrama, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Jak to zwykle przebiega?

 1. Otwórz Instagram w przeglądarce i zaloguj się.
 2. Znajdź film, który cię interesuje.
 3. Skopiuj link do niego.
 4. Wejdź na stronę, za pomocą której można ściągnąć film z IG.
 5. Wklej link, odczekaj parę sekund i pobierz film.

Z jakich stron możesz skorzystać? Poleca się:

 • PostGrabber
 • DreDown
 • Gramblast

Ściąganie filmów z Instagrama – rozszerzenia do przeglądarki 

Aby dodatkowo usprawnić pobieranie filmów z Insta na komputer, możesz zainstalować wtyczkę do przeglądarki – na przykład Video Downloader dla Instagram.

Jak działa takie rozszerzenie? Po zainstalowaniu wtyczki wystarczy, że wejdziesz w film, który chcesz ściągnąć. Pojawi się symbol strzałki w dół – po kliknięciu film zostanie pobrany na twój komputer.

Jak można ściągnąć rolkę z Instagrama?

Obecnie znacznie większym zainteresowaniem od filmików na IG cieszą się reelsy. Jak je pobrać? Instagram umożliwia zapisanie w pamięci swojego telefonu wyłącznie swoje rolki.

Aby zapisać własne rolki:

 1. Wejdź na swoje konto na IG.
 2. Przejdź do zakładki z opublikowanymi rolkami.
 3. Wybierz tę, którą chcesz zapisać. Kliknij w symbol trzech kropek, wyświetlający się po prawej stronie ekranu.
 4. Wybierz „zapisz w rolce aparatu”.

Jak widać, sprawa jest bardzo prosta. Co innego jednak, jeśli chcesz zapisać rolki zrobione przez innych użytkowników. Możesz do tego wykorzystać polecane wcześniej aplikacje – jest jednak inny, znacznie prostszy sposób.

 1. Otwórz rolkę, którą chcesz zapisać.
 2. Kliknij w symbol udostępniania.
 3. Dodaj rolkę do swojego Story.
 4. Rozszerz film tak, aby rolka pokryła cały dostępny widok.
 5. Kliknij w trzy kropki znajdujące się u góry ekranu i wybierz „pobierz”. Voilà – rolka zapisała się w pamięci twojego telefonu.

Udostępnianie rolek na Story możliwe jest jednak wyłącznie w przypadku osób z publicznym profilem. Jak zobaczyć prywatny Instagram? Dowiedz się, czy to możliwe.