Unikaj nadmiernego kontaktu z wodą 

I absolutnie nie chodzi nam tu o niemycie rąk. Na czym więc polega unikanie kontaktu z woda? Po pierwsze, staraj się zawsze zmywać naczynia w rękawicach, a po drugie wybieraj szybkie prysznice, zamiast długich kąpieli. Jeżeli preferujesz wannę pilnuj tego, żeby dłonie przez cały czas kąpieli nie były zamoczone w wodzie. Dlaczego nie powinniśmy moczyć hybrydy w wodzie? Dlatego, że lakier hybrydowy ma tendencję do pochłaniania sporych ilości wody, przez co zdecydowanie pogarsza swoją trwałość. Lakier po nagromadzeniu wody staje się miękki, bardzo elastyczny i nieodporny na urazy mechaniczne. Wtedy wystarczy tylko jeden nieuważny ruch, żeby lakier zszedł z płytki paznokcia w całości. Unikanie moczenia paznokci w wodzie i dokładne wycieranie rąk po każdym takim kontakcie, ze szczególną dbałością o manicure jest więc kluczowe, jeżeli chcesz długo cieszyć się piękną hybrydą. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) Sty 6, 2020 o 10:01 PST

Kiedy możesz, zakładaj rękawice 

Tak, manicure hybrydowy jest jednym z najtrwalszych i najbardziej odpornym na uszkodzenia mechaniczne, ale nie ma nic gorszego, niż traktowanie go silnymi środkami chemicznymi. Jeżeli musisz używać detergentów np podczas sprzątania, zawsze zakładaj grube, gumowe rękawice. Niektóre składniki środków myjących wpływają na strukturę lakieru hybrydowego bardzo negatywnie, obniżając jej odporność i trwałość. Podobnie jak woda przenikają przez strukturę lakieru powodując zmiękczenie manicure'u i jego uelastycznienie, odpryski, a także mogą przyczynić się do powstania brzydkich przebarwień, przez które lakier będzie nadawał się już tylko do ściągnięcia. Wniosek? Rękawiczki zakładaj zawsze gdy to możliwe.  

Odłóż pilniczek 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Andrea Yee (@2broke4amanicure) Mar 10, 2020 o 7:44 PDT

Jeżeli po skończonym manicure hybrydowym nagle stwierdzisz, że kształt paznokcia Ci się nie podoba lub chcesz je trochę skrócić, to nie łap za pilniczek i nie zaczynaj tego zmieniać. Postępując w ten sposób odsłonisz brzeg paznokcia, który powinien być zabezpieczony topem, kolorem i bazą. Manicure będzie mniej odporny na wodę oraz zadzieranie, więc szybciej zacznie odchodzić od płytki paznokcia.

Najpierw primer 

Niezależnie od tego czy Twój manicure hybrydowy wykonywany jest przez profesjonalistkę, czy robisz go sama, pierwszym krokiem powinno być nałożenie specjalnego primera. Produkt ten jest jednym z najbardziej wpływających na trwałość hybrydy. "Odtłuszcza płytkę paznokcia oraz zmienia jej PH, przez co znacznie zwiększa przyczepność bazy oraz wpływa na trwałość całej stylizacji. Zapobiega zapowietrzeniom i pomaga rozwiązać problemy z trwałością, nawet w przypadku problematycznej płytki." czytamy na stronie producenta lakierów do paznokci Indigo. Jak nałożyć primer? Po odtłuszczeniu płytki cleanerem nanieś kosmetyk równomiernie na płytkę paznokcia, odczekaj aż wyschnie (nie utwardzaj w lampie), a potem nałóż bazę. Jeżeli Twoja kosmetyczka nie posiada primera, na wizytę zabieraj ze sobą własną buteleczkę i proś o takie przygotowanie płytki do stylizacji. Ceny primerów do stylizacji hybrydowej wahają się w granicach od 14 do 40 złotych, w zależności od marki. Primery w swojej ofercie mają wszyscy najpopularniejsi producenci lakierów hybrydowych - NeoNail, Semilac oraz Indigo. 

Sprawdź też: Jak zadbać o kolor włosów w domu i zmniejszyć widoczność odrostów?