"W brutalistycznym mieście 'BRUT' mieszka kobieta, która po śmierci męża przejmuje jego rolę. Jedynym atrybutem jej kobiecości jest gorset. Z innymi kobietami porozumiewa się za pomocą tańca i dziwnych tików, tworzą razem niepowtarzalny gang. Ta historia, choć abstrakcyjna, jest w pewnym sensie odniesieniem do obecnej sytuacji kobiet w Polsce" opowiadała ostatnio o swoim nowym klipie Brodka. Obraz "Game Change" zainspirowany jest historią albańskich Dziewic Kanunu (Sworn Virgins), które składając śluby czystości, przyjmują męską rolę w społeczeństwie, aby zyskać wszystkie przywileje przypisane męskiej płci. Punkowa muzyczna energia zmiksowana jest tutaj z brutalistycznym obrazem rzeczywistości. 

Klip nakręcono między innymi we wnętrzach Muzeum Narodowego oraz Pałacu Kultury i Nauki, a artystka sama napisała scenariusz do teledysku i wyreżyserowała go wspólnie z Przemkiem Dzienisem. To jednak nie wszystko: także nadzorowała produkcję na każdym jej etapie (dbając m.in. o charakteryzację czy kostiumy).

Jesteście ciekawi, co działo się na planie "Game Change"? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie znajdziecie zbiór fotografii Alicji Lesiak z planu teledysku oraz zerknijcie poniżej - mamy dla Was film making of:

Brodka odważnie o rolach w społeczeństwie. Teledysk do "Game Change" zapowiada nowy album artystki. Przeczytaj naszą rozmowę z artystką [premiera ELLE]>>