Nie tylko ślubne paznokcie ozdabia się ornamentami. Codzienny, pełen kolorów manicure także będzie pięknie wyglądał po dorysowaniu ozdobnych, opływowych wzorów. Już nawet jeden bogato zdobiony paznokieć nada całej stylizacji wyjątkowego charakteru.

Jak wykonać ornamenty? Na pewno nie obejdzie się bez specjalnego żelu do zdobień oraz pędzelka. Zrobienie skomplikowanych wzorów może wymagać wprawnej, pewnej ręki – jeśli obawiasz się, że manicure jest dla ciebie zbyt skomplikowany, poćwicz wcześniej na wzornikach.

Ornamenty na paznokciach – inspiracje

Ornamenty często wykonuje się za pomocą czarnego żelu. Możesz go zestawić z kolorową bazą – intensywnym różem, delikatnym błękitem lub klasycznym beżem. W przypadku bardziej kontrastującego koloru, zdecyduj się na ozdobienie tylko kilku paznokci.

Jasny manicure stworzysz, używając białego żelu. Wówczas, aby osiągnąć ciekawy kontrast, pomaluj paznokcie na ciemniejsze odcienie. Jeśli jednak wolisz stonowany manicure, sięgnij po kremowe, szare lub pastelowe kolory. Ornamentowane wzory możesz połączyć z brokatem lub pyłkiem, tworząc w ten sposób efektowną kompozycję, która świetnie sprawdzi się na wieczorne wyjście lub elegancją uroczystość.

Ślubne ornamenty na paznokciach

Idealny manicure dla panny młodej? Wiele kobiet decyduje się na delikatne zdobione cyrkoniami kremowe paznokcie lub manicure francuski. Czasami pojawia się ombre, utrzymane w jasnych, mlecznych odcieniach. Pośród tych propozycji ornamenty na paznokciach zdają się robić największe wrażenie.

Ornamenty nie muszą znajdować się na wszystkich paznokciach, aby wywołać oczekiwany efekt – wystarczy, że ozdobisz kilka wybranych paznokci. Ze względu na prawdopodobnie jasną suknię, zdecyduj się na bazę w odcieniach nude lub bieli. Ornamenty wykonaj żelem do zdobień o zbliżonym kolorze, jeśli obawiasz się zbyt dużego kontrastu. Delikatnie, naturalnie wyglądająca jasnoróżowa baza oraz białe zdobienia będą wyglądać pięknie – zwłaszcza uzupełnione odrobiną cyrkoniami lub brokatem.

Ornamenty na paznokciach krok po kroku

Ornamenty przyjmują najróżniejsze kształty – poniższa instrukcja dotyczy tylko jednego, wybranego wzoru. Możesz je jednak stworzyć na wiele różnych sposobów, dowolnie modyfikując.

 1. Przygotuj płytkę paznokcia w taki sam sposób, jak zawsze.
 2. Wykonaj standardowy manicure hybrydowy – w przypadku bogatych zdobień, lepiej zdecyduj się na neutralny kolor tła lub delikatne ombre.
 3. Gdy paznokcie są gotowe na wykonanie ornamentów, przygotuj żel do zdobień i pędzelek – im cieńszy, tym lepiej.
 4. Wyciśnij odrobinę żelu z tubki, aby było łatwo go nabierać pędzelkiem.
 5. Namaluj w centralnej części płytki dwie kropki, a następnie – nie nabierając już nowej porcji żelu – przeciągnij delikatnie pędzelkiem, aby przy kropkach powstał niewielki „ogonek”.
 6. Skieruj ogonki do siebie, aby je połączyć. Powinien powstać półokrąg.
 7. W środku półokręgu dorysuj mniejsze linie. Postaraj się, aby na końcach było więcej żelu – wówczas wzór nabierze opływowego charakteru.
 8. Powtórz wszystko w dolnej i górnej części paznokcia. Półokrągi powinny stykać się lekko pod skosem.
 9. Połączone ze sobą półokręgi stworzą ornamentowy wzór. Aby go wzbogacić, dodaj w wolnych miejscach niewielkie kreski. Dorysując je, postaraj się najpierw stworzyć plamkę z żelu, a następnie poprowadzić od niej linię.

Jak namalować ornamenty na paznokciach?

Marzą ci się eleganckie paznokcie, pełne bogatych zdobień? Jeśli obawiasz, że nie poradzisz sobie z namalowaniem pięknych ornamentów, zapoznaj się z naszymi radami:

 • Postaraj się, aby kreska, którą rysujesz, nie była takiej samej grubości od początku do końca. Zaczynaj od kropek, dzięki czemu na jednym końcu linii znajdzie się więcej produktu.
 • Podstawą wielu ornamentów są okręgi, elipsy i opływowe linie – zrezygnuj z ostrych, kanciastych kształtów.
 • Zawsze zaczynaj od największych elementów, a drobne, niewielkie elementy dorysowuj na końcu.
 • Początkowo może się zdarzyć, że nadmiar żelu spłynie na skórki. Dopiero dzięki ćwiczeniom uda ci się wyczuć pędzel i nauczyć się, ile produktu należy nabierać.
 • Aby uniknąć topornego efektu, zdecyduj się na cieniutki pędzelek lub wybierz kilka o różnej grubości. Być może wówczas będzie ci łatwiej osiągnąć wymarzony efekt.
 • Ornamenty wciąż ci nie wychodzą? Zapoznaj się z matami do rysowania ornamentów, dzięki którym poćwiczysz wykonywanie różnych wzorów.