Gościną najnowszego odcinka podcastu Dział Vintage jest projektantka biżuterii, Agata Wojtczak, która razem ze swoim chłopakiem, Antonim Bielawskim, tworzy jedną z najciekawszych polskich marek - MAAR. Wcześniej przez lata pracowała jako redaktorka mody w redakcjach online najsłynniejszych magazynów na świecie. Do tego zajmowała się ilustracjami i kolażami  (co robi czasem do dziś) oraz była scenografką. Teraz za set design odpowiada głównie przy MAARowych sesjach, które również produkuje i stylizuje. Agata w wolnych chwilach lubi pływać w basenie, siedzieć z kotami w domu na kanapie, szukać (w przestrzeni internetowej i fizycznej) ładnych rzeczy oraz co niedzielę odwiedzać targi staroci.

Nowa polska marka: MAAR. To biżuteria dla maksymalistek, którą będziecie chciały nosić bez względu na sezon>>

Jak kupować na pchlich targach? Agata Wojtczak z MAAR zdradza swoje wskazówki i opowiada o #niedzielinastarociach [podcast Dział Vintage] / fot. dzięki uprzejmości bohaterki

"Moda vintage" - książka o kupowaniu w second handach pomoże zbudować Wam szafę na wiosnę 2023. To must have czytelniczy tego roku>>

I to właśnie jej instagramowy cykl #niedzielanastarociach jest punktem wyjścia do dzisiejszej rozmowy. Agata nie ma sobie równych w wyławianiu prawdziwych perełek z pchlich targów, a jej znaleziska inspirują tysiące osób do weekendowych spacerów wśród ceramiki, szkieł, bibelotów i starych mebli. 

Bohaterka styczniowego odcinka "Dział Vintage" opowiada o tym, czym różnią się między sobą polskie i zagraniczne markety, gdzie warto zanurkować w starociach nad Wisłą, o co chodzi z tymi "pchłami" i jak przygotować się do pierwszej wizyty w takim miejscu, a także... zdradza, co ma na swojej vintage wishliście. Posłuchajcie tej niesamowitej rozmowy (ale ostrzegamy od razu, może to skutkować niedzielnym porankiem na targu staroci!). 

Zaprasza Aleksandra Zawadzka

Jak powstała książka "Moda vintage"? Nowy odcinek podcastu Dział Vintage>>