Jakie powinny być idealne brwi? Grube, a może cienkie. Z ostrym łukiem czy proste, jak u Cary Delevingne. Podpowiadamy: na pewno nie wyskubane na grubość nitki do zębów, reszta to kwestia dopasowania do kształtu twarzy. Jeśli nie masz perfekcyjnie owalnej twarzy, brwi powinny mieć kształ lekkiego łuku. Zaczynać się na wysokości wewnętrznych kącików oczu, a ich najwyższy punkt, znajdować na wysokości źrenicy. Ich długość wyznaczysz przykładając pędzelek do cieni do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Jego końcówka wyznacza końcowy punkt brwi.

Pamiętaj - kształtem brwi możesz też skorygować kształt twarzy i ukryć jej niedoskonałości. - Bardziej ostry łuk optycznie wyszupli okrągłą twarz. Delikatniejszy, złagodzi pociągłą. Mocniejsze wyregulowanie końcówki uniesie z kolei opadające kąciki oczu, a wyrwanie kilku włosków z przodu, rozsunie zbyt blisko osadzone oczy - podpowiada Sebastian Gradzik, główny makijażysta marki Smashbox.

Regulację brwi zostaw jednak fachowcom. My polecamy superdelikatną depilację woskiem Lycon (lycon.pl), niezwykle precyzyjną pastą cukrową (www.ogrodyurody.com) lub regulację w wersji ekspres, które wykonują dziewczyny w brow barach Benefit (w Sephorze). Potem możesz już sama usuwać odrastające włoski pęsetą. 

Równie ważny jest odpowiedni makijaż brwi. Sprawdź jak w 3 krokach supernaturalnie je podkreślić:

1. Jeśli masz ciemne, grube brwi albo regularnie robisz hennę i chcesz tylko "ujarzmić" włoski, przeczesz je woskiem z dodatkiem koloru. Do mocniejszego wymodelowania kształtu wybierz cienie. Potrzebne Ci będą w dwóch odcieniach: w naturalnym kolorze brwi i o pół tonu ciemniejsze.

2. Jaśniejszy cień nałóż na całą brew. Możesz ją trochę wydłużyć i pogrubić, ale pamiętaj o zachowaniu właściwych proporcji. Potem wyczesz mocno włoski szczoteczką do brwi, aby cień rozłożył się równomiernie. I kieruj się zasadą: musi być widać włoski. Tylko wtedy brwi będą wyglądały na podkreślone, a nie dorysowane. Ciemniejszym cieniem wymodeluj łuk i końcówkę.

3. Utrwal makijaż woskiem i nałóż trochę beżowego cienia do oczu pod samym łukiem, aby jeszcze bardziej go podkreślić.

Superrada: jeśli w ciągu dnia cień lub kredka "spływają" Ci z włosków, przed rozpoczęciem makijażu nałóż na brwi bazę pod cienie. Kosmetyki będą trzymały się jak wodoodporne - radzi Sebastian Gradzik.