Dzisiaj jednak zdjęcia nie wystarczają – to właśnie filmiki i rolki sprawiają, że możesz dotrzeć do nowych użytkowników. Dlatego, jeśli zależy ci na tym, aby twój profil stał się atrakcyjniejszy, zacznij dodawać filmy.

Jak dodać film na Instagram bez przycinania? Co zrobić, aby udostępnić rolkę? Nie tylko tworzenie kreatywnego, przyciągającego uwagę contentu jest żmudne – od osób, którym zależy na zaangażowaniu jak największej liczby obserwatorów, wymaga się także nadążania za zmianami wprowadzanymi przez same aplikacje. Dlatego, zamiast zastanawiania się, jak zrobić zdjęcie na Instagram, zainteresuj się, jaki rodzaj treści zwiększa zasięgi.

Dodawanie filmu na Instagram – co się zmieniło?

Początkowo na Instagramie najważniejszy były zdjęcia – jednak, filmiki można było wstawiać także do postów i wiele osób korzystało z tej funkcji.

Jak dodać film na Instagram z telefonu? Wystarczyło przejść do wrzucania postów, wybrać dowolny filmik z galerii i dodać go. Automatycznie aplikacja umożliwiała opcję edytowania filmu – przycięcia wideo czy nałożenia filtru. Obecnie jednak, dodanie filmu Instagram w formie postu nie zawsze jest możliwe.

Dlaczego? Podczas próby wrzucenia filmiku wyświetla się komunikat informujący o tym, że film zostanie udostępniony w formie rolki. A zamiast do edytora podobnego do tego, którym się posługujemy podczas edycji zdjęć, użytkownik zostaje przeniesiony na InstaStory i może edytować swoją nową rolkę.

Jak można przeczytać w Centrum Pomocy Instagrama:

„Od lipca 2022 r. większość filmów może być udostępnianych tylko jako rolki. Ta zmiana nie wpłynie na niektóre filmy, w tym filmy opublikowane wcześniej w Aktualnościach i filmy publikowane w witrynie Instagram.”

Jeśli zastanawiasz się, jak wrzucić film na Instagram bez tworzenia rolek, odpowiedź jest prosta – możesz dodać go na swoje InstaStory. Wówczas jednak powinien być dość krótki – najlepiej nagrać wideo bezpośrednio w aplikacji. Aby dodatkowo je uatrakcyjnić, możesz włączyć opcję Boomerang.

Jak dodać film na Instagram z komputera?

Osoby, które prowadzą profesjonalne konta na Instagramie, często wolą dodawać wcześniej przygotowane filmy z komputera. Nie zawsze jednak było to możliwe – jeszcze do niedawna każdy, kto chciał wrzucić filmik na Instagram z komputera, musiał skorzystać z Instagram Creators Studio. Nie było to do końca wygodne, do czego chyba doszli także twórcy aplikacji – wkrótce umożliwiono dodawanie filmików z komputera bez dodatkowych narzędzi.

Jak wrzucić film na Instagram z komputera?

 1. Zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij przycisk plusa, który znajduje się w prawej górnej części strony.
 3. Zostaniesz poproszona o przeciągniecie zdjęć i filmów – możesz wybrać je z komputera.
 4. Pamiętaj, że film, który chcesz dodać, musi być dłuższy niż 3 sekundy.
 5. Po wgraniu filmu możesz go dowolnie edytować i kadrować, nie musisz jednak przycinać filmu do narzuconego rozmiaru.

Jak udostępnić rolkę na Instagramie?

To właśnie rolki są obecnie najbardziej rekomendowaną formą dodawania treści. Instagram wspiera twórców rolek i sprawia, że ich zasięgi rosną. Chociaż więc przygotowanie interesującej rolki może wydawać się czasochłonne, najczęściej jest opłacalne.

Jak dodać reelsa na Instagram?

 1. Wejdź w aplikację Instagram. Kliknij w symbol plusa, który znajduje się u góry ekranu.
 2. Z listy u dołu wybierz „rolki”
 3. Jeśli chcesz nagrywać rolkę bezpośrednio w aplikacji, kliknij i przytrzymaj okrągły przycisk na dole ekranu. W każdej chwili możesz przerwać nagrywanie i dodać kolejną część filmiku.
 4. Masz już nagrane filmy, z których chcesz stworzyć rolkę? Dodaj je z galerii, a następnie edytuj.
 5. Możesz zmienić czas rolki, ustawić przejścia, dodać muzykę, rysunki, naklejki czy tekst – opcji jest naprawdę wiele!
 6. Jeśli wolisz popracować nad rolką później, zapisz szkic. Gotowego reelsa możesz udostępnić.

Jak dodać film z YouTube na Instagram?

Dodawanie filmu na Instagram dotyczy nie tylko profesjonalnych twórców, ale i zwyczajnych użytkowników, którzy po prostu chcą podzielić się ze znajomym ciekawymi treściami. Nie muszą być one autorskie – niektórzy chcieliby po prostu puścić dalej interesujący film z YouTube, który właśnie obejrzeli.

I chociaż udostępnienia filmów z YouTube zwykle jest proste (na większość serwisów dodamy taki film bez problemu), wrzucenie wideo na Instagram może wzbudzić wątpliwości.

Jak dodać film z YT na Instagram? Jednym z najczęściej polecanych sposób jest pobranie filmu za pomocą zewnętrznego serwisu (np. Tube2Gram), przycięcie go do odpowiedniej długości, a następnie wrzucenie na Instagram. Pamiętaj jednak, aby dodać link do całego materiału – tylko wówczas twoi znajomi zapoznają się z całym filmem.

Z podobnych, zewnętrznych serwisów korzysta się i w innych przypadkach.