Jak dbać o włosy w nocy? 

Uwielbiamy proste life hacki, dzięki którym włosy wyglądają dobrze bez pracochłonnego układania na szczotce tuż przed wyjściem do pracy. Kolosalną różnicę zrobić może odmienione podejście do najbardziej prozaicznych czynności. Wykonujemy je mechanicznie każdego dnia, nie będąc świadomymi popełnianych błędów. Czasem chodzi o zwyczajne mycie włosów. Znaczenie ma nie tylko częstotliwość, ale też temperatura wody czy technika aplikowania szamponu. Warto też zwrócić uwagę na wodę płynącą z naszych kranów. Jeśli jest ona twarda, wystarczy włączyć do pielęgnacji jeden prosty składnik, który z pewnością znajdziesz w swojej kuchni. I voilà! Miękkie i lśniące pasma gotowe. Nie zapominajmy też o przygotowaniu włosów na noc. Choć po długim dniu często marzymy jedynie o jak najszybszym zakopaniu się w pościeli, to kilka chwil przed lustrem wieczorową porą zaoszczędzi nam stresu, gdy zadzwoni budzik. Oto żelazne zasady i cenne wskazówki, do których warto się stosować, jeśli chcesz rano dłużej pospać bez uszczerbku na fryzurze.

Suszenie mokrych włosów do spania

Najważniejsza reguła beauty sleep? Nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Ocieranie nimi o poduszkę osłabia łuski włosa, a o wschodzie słońca zobaczysz w lusterku plączące się pasma w najbardziej szalonych konfiguracjach. Aby ratować sytuację, sięgniesz po prostownicę, co jeszcze bardziej osłabi fryzurę. Zadbaj o to, aby po prysznicu wygospodarować wystarczająco czasu na osuszenie włosów.

Związać włosy czy rozpuścić? Fryzury do spania

Spać w rozpuszczonych czy spiętych kosmykach? Polecamy związywanie! Rozpuszczone włosy nie tylko się kołtunią (przez co trudniej je rano rozczesać), ale także większą powierzchnią ocierają się o poduszkę. Pamiętaj jednak, że w nocy cebulki włosów powinny odpocząć od mocnych upięć i koków. Dlatego nie warto związywać włosów w koński ogon przed położeniem się do łóżka. Chyba że kucyk będzie naprawdę swobodnie upięty. W przeciwnym razie narażamy włosy na wypadanie. Złotym środkiem jest zaplecenie luźnego warkocza, a najlepiej dwóch cienkich – tak, aby nic nie uwierało nas w plecy podczas leżenia. Dzięki nim następnego dnia będziesz się cieszyć romantycznymi falami. Chcesz zwiększyć objętość swojej fryzury? Część stylistów związuje włosy w koczek na czubku głowy (spinając włosy spinkami), co sprawia, że rano są one bardziej puszyste i uniesione u nasady.

Akcesoria do włosów na noc

Ważne jest także zaopatrzenie się w wysokiej jakości akcesoria do włosów. Z ich pomocą unikniesz uszkodzeń mechanicznych i łamania się pasm. Każda włosomaniaczka jak mantrę powtarza, że jedwab jest sprzymierzeńcem gładkich i pięknych włosów. Na szafce nocnej zaawansowanych pasjonatek nie brakuje jedwabnych gumek do włosów, które obejdą się z czupryną łagodniej niż bawełniane czy poliestrowe zmienniczki, jedwabnych czepków ani poduszek. Według fryzjerów ten naturalny materiał zapobiega uszkodzeniom i tym samym dodaje blasku.

Pielęgnacja włosów podczas snu. Kosmetyki do włosów

Kiedy Ty będziesz odpoczywać pod osłoną nocy, kosmetyki mogą dwoić się i troić, aby zregenerować twoje kosmyki. Jeśli masz czas na to, żeby rano umyć włosy, nałóż przed snem nawilżającą maskę. Następnie rozczesz włosy, tak aby równomiernie rozprowadzić produkt. Zwiąż włosy w warkocz, a na drugi dzień rano zmyj maskę. Taki zabieg warto powtarzać co najmniej raz w tygodniu. Możesz też sięgnąć po odżywki i maski do stosowania na noc. Ich działanie jest intensywniejsze niż w przypadku formuł do szybkiego spłukania. Często są wzbogacone o proteiny i składniki odżywcze. Co więcej, na ogół nie wymagają spłukiwania.

Najlepsze odżywki z keratyną odbudowujące zniszczone włosy - ranking top 10 >>

Olejki i serum na rozdwojone końcówki

A może olejowanie włosów na noc? Olejki i serum doskonale sprawdzają się jako produkty na noc. I wcale nie musimy ich rano spłukiwać. Wystarczy, że nałożymy odrobinę produktu na same końcówki, trzymając się z dala od skóry głowy. Olejek przyda się też posiadaczką loków. Przy regularnym stosowaniu podkreśli skręt i dociąży włosy z tendencją do puszenia się.