Przepiękna pod względem lokalizacji, absolutnie wspaniała jeśli chodzi o sylwetki. "Le Splash" to pierwsza kolekcja Jacquemus, która pokazana została poza Francją - zdolny projektant i mistrz kreowania globalnych trendów zabrał swoje modelki oraz zaproszonych gości (z Jhene Aiko i Jennie Ruby Jane na czele) na Hawaje, gdzie na wyspiarskim brzegu rozwinął niebieski wybieg. Modelki, które wyszły w kroplach pierwszego deszczu, maszerowały po piasku i na tle błękitnego nieba kąpiącego się w oceanie.

A to, co miały na sobie, zachwyciło równie, co wybrana przez Francuza lokalizacja: kremowe garnitury z lnu, białe body z modno wyciętą linią majtek, które nosi się jako odzież wierzchnia (na przykład na spodnie), rozchełstane koszule z krótkim rękawem, komplety w granatową kratkę vichy, zielone krótkie topy w połączeniu ze spodniami w kolorze hawajskiego nieba i niebieskie koszule plus przydługie spodnie w wersji kale green. Simon Porte Jacquemus znów podsunął kilka wizualnie przyciągających rozwiązań, które szybko odnajdą swoje odbicie w tym, co nie tylko będziemy nosić podczas wakacji na rajskiej plaży, ale też wtedy, gdy już przywita nas lato w betonowej dżungli. Te wakacje będą nosić nazwę "Le Splash".

Street style po francusku. Tak nosza się teraz redaktorki mody, stylistki i blogerki [moda uliczna PFW jesień-zima 2022/2023]>>

"'Le Splash' to nasz pierwszy pokaz poza Francją" opowiada projektant z ekscytacją i wspomina na Instagramie, że nigdy nie zapomni tego dnia, kiedy wyszedł ze swoją modą dalej. Na profilu marki możemy też przeczytać więcej uzasadnienia i tropów inspiracyjnych, a także dowiedzieć się jak powstawała kolekcja: "Ten program czerpie inspirację z kampanii Jacquemus z 2021 r., nakręconej przez Toma Knellera na O’ahu, a dla Simona, który od dawna marzył o odwiedzeniu wysp, jest to kulminacja zarówno osobistego, jak i zawodowego marzenia. Jako gość na Hawajach, Jacquemus bardzo dba o szanowanie tego miejsca, kultury i stylu życia. Pracujemy głównie z talentami i firmami z O'ahu i sąsiednich wysp, aby pozostawić jak najmniejszy ślad węglowy. Wyselekcjonowana lista gości lokalnych VIP-ów i przyjaciół marki, głównie z regionu Azji i Pacyfiku, będzie cieszyć się naturalnym pięknem wyspy, z naszym charakterystycznym kolorowym wybiegiem wystawionym na plaży i przeoczonym zapierającym dech w piersiach pasmem górskim Ko'olau".

Czy będzie to znów najczęściej repostowana kolekcja modowa na Instagramie, która zmiata jednym show wszystkie dotychczasowe Fashion Weeki? Uznajmy to pytanie za retoryczne. Dodatkowe zdjęcia z całego wydarzenia możecie obejrzeć na instagramowym koncie @jacquemus w zakładce Stories.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.