Osłabienie, senność, niechęć do uprawiania sportu i realizowania codziennych czynności. Taki stan często towarzyszy nam w okresie jesieni i zimy. Czy jest normalny? Nie, jeśli trwa zbyt długo. Te objawy mogą być  początkiem anemii, zwanej też  niedokrwistością. Choroba aż w 80% dotyka kobiet. Szczególnie tych prowadzących stresujący styl życia, nie mających czasu zadbać o zdrowie. Powoduje ją najczęściej  niedobór żelaza, przez który we krwi zmniejsza się ilość czerwonych krwinek. Nieco rzadsze przyczyny to częste miesiączki, niedobory witamin, stany zapalne czy nowotwór. 

Na szczęście anemii można łatwo zapobiec, lub zacząć leczyć ją w domowych warunkach. Najważniejszą rolę odgrywa  dieta bogata w wartościowe składniki. Jednak prawdziwym hitem jest koktajl, który  zwalcza anemię w 2 tygodnie. Jeśli będziesz pić go regularnie, każdego dnia, odzyskasz siłę i chęci do życia. Z czego składa się to  lekarstwo? Koktajl przyrządza się z orzechów włoskich, miodu, rodzynek bogatych w  potas, cytryny, marchewki oraz, przede wszystkim,  buraków

Jeśli chcesz zapobiec anemii, pij go codziennie rano po łyżce, na czczo.

Aby wyleczyć niedokrwistość, spożywaj eliksir 3 razy dziennie na ok. pół godziny przed posiłkiem. Lekarstwo dodatkowo  wzmacnia odporność i oczyszcza skórę. Warto pić go aż do nadejścia wiosny. 

Koktajl zwalczający anemię - przepis

Składniki:

100g orzechów włoskich

100g naturalnego miodu

100g rodzynków 

100 ml świeżego soku z buraka

100 ml świeżego soku z marchewki

sok z 1 dużej cytryny

Orzechy włoskie posiekaj na drobno. W dzbanku wymieszaj sok z buraków, marchewki i cytryny. Dodaj miód, orzechy oraz rodzynki (możesz je zblendować lub zmielić), wymieszaj całość. Powstały syrop przechowuj w lodówce.