Wywiad Lily-Rose Depp zatacza coraz szersze kręgi. Córka Johnny’ego Deppa i Vanessy Paradis wyznała, że nie chce być dłużej postrzegana przez pryzmat znanych członków rodziny. „Internauci bardzo przejmują się tego rodzaju rzeczami. Ludzie mają z góry przyjęte wyobrażenie o tobie, o tym, jak zdobyłeś pozycję. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że nic nie zapewni ci angażu z wyjątkiem bycia odpowiednią osobą do tej konkretnej roli. Sieć zwraca uwagę na to, kim jest twoja rodzina, a nie ludzie odpowiedzialni za casting. Może otwiera to pewne drzwi, ale nie sprawia, że przekraczasz próg. Przed tobą jest dużo pracy” – wyjaśniała.

Gwiazda nie musiała długo czekać na odpowiedź. Jej rozmowa z amerykańskim ELLE spotkała się z mocną reakcją ze strony modelki Vittorii Ceretti. „Nie masz pojęcia, ile trzeba walczyć o szacunek ludzi. To trwa latami. Ty miałaś to za darmo, od pierwszego dnia” – pisała rozgoryczona na Instagramie. Swoje stanowisko określiła również Lourdes Leon. Córka Madonny udzieliła wywiadu dla The Cut, podczas którego zapytano ją, czy matka pomogła jej w nagraniu pierwszego minialbumu.  „Chcę mieć poczucie, że na coś zasługuję, a nie że dostałam to w prezencie. I tak, mam niezaprzeczalny przywilej. Byłabym głupia, gdybym nie zdawała sobie z niego sprawy. »Nepo babies« są zwykle okropne, ale moja mama i mój ojciec wychowali mnie na o wiele mądrzejszą osobę”.

Ireland Baldwin odpowiada Lily-Rose Depp: „Nigdy nie zostałabym modelką, gdyby nie to, kim są moi rodzice”

Ireland Baldwin; Getty Images

Nieco innego zdania jest Ireland Balwin. Córka Aleca Baldwina i Kim Basinger nie zamierza ukrywać, że karierę zawdzięcza w dużej mierze wpływowej rodzinie. Modelka podzieliła się swoim spojrzeniem na sprawę nepotyzmu w branży za pośrednictwem TikToka. 27-latka podkreśliła dyplomatycznie, że Lily-Rose Depp ma predyspozycje do pracy przed obiektywem i „udowodniła to na wiele sposobów”, ale dodała także, że „nigdy nie zostałaby modelką, gdyby nie to, kim są jej rodzice”.

Will Smith i Jada Pinkett Smith na czerwonym dywanie pierwszy raz od skandalu na Oscarach. Na premierę filmu „Wyzwolenie” przyszli z dziećmi >>

„Nie byłabym tu, gdzie teraz jestem, nie dotarłabym tu i nie robiłabym tych wszystkich rzeczy, gdyby nie moi rodzice. Myślę, że naprawdę popełniasz błąd, zaprzeczając temu” – zwróciła się do młodej aktorki i modelki.

Jednocześnie Ireland Baldwin poprosiła fanów o wyrozumiałość i łagodną ocenę wypowiedzi Depp. Według niej słowa wynikały z nadmiernej krytyki, z jaką gwiazda „The Idol” musi się mierzyć na co dzień. W jej rozumieniu stanowiły one próbę obrony. „W pewnym momencie masz dość odpowiadania na pytania o swoich rodziców, ponieważ tak desperacko chcesz być odrębną osobą. Zwłaszcza gdy wybierasz ścieżkę kariery, która jest bacznie obserwowana przez opinię publiczną” – tłumaczyła.

@irelandshmireland

Lily Rose Depp

♬ original sound - Ireland