Bycie introwertykiem ma wady i zalety. Z jednej strony wiesz, jak sprawić sobie radość, niezależnie od otaczających cię ludzi. Sobotnie popołudnie bez żadnych planów w zaciszu własnego domu to twój wymarzony scenariusz na weekend. Z drugiej strony, twój wrodzony introwertyzm może hamować cię przed wyjściem do świata i ujawnieniem swoich największych talentów. Na szczęście, bycie samotnikiem nie zawsze musi iść w parze z nieśmiałością. Ty po prostu nie lubisz, kiedy ktoś zabiera twój cenny czas. Żeby lepiej poznać zakamarki swojej duszy, weź pod uwagę swój znak zodiaku słońca oraz znak wschodzący (oblicz swój ascendant >>). W ten sposób odkryjesz unikalną kombinację, która tworzy twój złożony charakter. Przykładowo, Skorpion ze wschodzącym Wodnikiem nie pomija żadnych wydarzeń towarzyskich, jednak ładuje baterie w samotności.

Znaki zodiaku - introwertycy:

Byk lubi swoją przyziemną egzystencję

Osoby urodzone pod znakiem Byka cenią sobie prostotę ponad wszystko. Będąc znakiem ziemi rządzonym przez Wenus, preferują ugruntowany styl życia. Otaczają się wąskim gronem przyjaciół i muszą mieć dobry powód, by wyjść z domu. Wolą przebywać z dala od zgiełku, samodzielnie decydując o swoim czasie wolnym. Spotkanie z butelką wina w przytulnym mieszkaniu przemawia do nich bardziej niż zatłoczony bar. Kto nie dostosuje się do tych standardów, ten nie zabawi zbyt długo w byczych kręgach. 

Rak jest zbyt wrażliwy na świat zewnętrzny

Zodiakalny Rak symbolizuje kraba, który wycofuje się i ukrywa w skorupie. Ten znak zodiaku jest wrażliwy na energię świata zewnętrznego. Pochłania ją jak gąbka, dlatego lepiej, żeby otoczył się swoim grubym pancerzem. To, że ma introwertyczną naturę, nie oznacza jednak, że jest aspołeczny. Rak czuje się bezpiecznie z przyjaciółmi i rodziną. Wybiera relacje mające znaczenie. Nie będzie ryzykować przebywania z ludźmi mogącymi wyssać z niego wszystkie dobre intencje. Rezerwuje siebie tylko dla najlepszych. 

Skorpion woli swój zaufany krąg

Skorpiony lubią wychodzić do ludzi oraz pojawiać się na najlepszych imprezach. Jednak ten znak zodiaku zna swój limit i wie, kiedy musi wrócić do domu. Energia innych sprawia, że czuje się wyczerpany, zwłaszcza jeśli nie czuje zaufania do swojego nowego towarzystwa. Przyjęcie, na którym nikogo nie zna, może wywołać w nim wewnętrzny niepokój. Skorpion to ukryty introwertyk, który ładuje baterie dopiero w samotności. 

Koziorożec kroczy własnymi ścieżkami

Koziorożce nie lubią pracować w grupie, dlatego tak często zostają szefami. Ten znak zodiaku ma wysokie ambicje, które sprawiają, że wychodzi ponad szereg. Rządzi nim zawsze czujna, introwertyczna osobowość. Kozioł nie ma w sobie na tyle zaufania, żeby powierzyć komuś ważne zadanie. Chce czuć się komfortowo ze swoimi wyborami, dlatego zawsze zdaje się na samego siebie. Samotność przynosi mu najwięcej profitów. 

Ryby żyją w swoim świecie

Spośród wszystkich znaków zodiaku na tej liście, Ryby są pewnie najbardziej towarzyskie. Zmienny znak wody ma w sobie zdolność dostosowywania się do nowych sytuacji. Jednak w głębi duszy to wielki marzyciel, który potrzebuje uciec od rzeczywistości. Nawet będąc otoczonym ludźmi, potrafi podryfować umysłem gdzieś indziej. Ciało Ryb znajduje się w centrum wydarzeń, gdy ich dusza przekracza inne wymiary. 

Nieśmiałe znaki zodiaku - wolno się otwierają >>