Istnieją kadry, które aż proszą się o zgłębienie okoliczności ich powstania. Bywało, że na kliszy uwieczniono momenty i gesty, które niezmiennie od lat emocjonują odbiorców. Przykłady? Sophia Loren kątem oka przygląda się dekoltowi Jayne Mansfield, otoczona przez tłum wielbicieli Gina Lollobrigida wrzuca monetę do fontanny di Trevi, Anita Eckberg celuje z łuku do paparazzi zgromadzonych pod jej rzymskim domem... Archiwa włoskiej prasy kryją jednak dużo więcej niespodzianek. Jednym z nich jest wspólne zdjęcie Moniki Bellucci i Raoula Bova.

Dwie osobistości włoskiego kina pozują ramię w ramię w wieczorowych kreacjach na tle nocnego nieba. Scena rozgrywa się tuż przed huczną galą World Music Awards. Pamiętnego wieczora wręczyli statuetkę jednemu z laureatów. Zapewne nie spodziewali się, jaką sensację wywoła ich przemarsz po czerwonym dywanie. I to wiele lat po tym, jak samo wydarzenie przejdzie już do przeszłości, a wielu z nagradzanych artystów na dobre zejdzie ze sceny. Użytkownicy mediów społecznościowych zgodnie orzekli, że tworzą doskonałą parę. Jest jednak jedno „ale”. Nazwisko gwiazdora nie figuruje na liście ekspartnerów starszej koleżanki po fachu. Czy romans tej dwójki rozgrywa się tylko w bujnej wyobraźni internautów? Mówimy: „sprawdzam”!

Monica Bellucci i Raoul Bova – historia zdjęcia najbardziej stylowych włoskich aktorów 

Całe zamieszanie zaczęło się w kwietniu 1997 roku. Monica Bellucci i Raoul Bova udali się do Monte Carlo. Malownicza część Monako gościła największe nazwiska branży muzycznej. Powodem wizyty wybitnych piosenkarzy i instrumentalistów była gala World Music Awards. Inicjatywa księcia Alberta II zakładała wyróżnianie artystów bijących rekordy sprzedaży i zebranie środków na wsparcie państw rozwijających się. Do wykonania swoich największych przebojów w sali koncertowej Salle des Etoiles szykowali się między innymi Céline Dion, Lionel Richie i Eros Ramazzotti. Jedną ze statuetek wręczyć mieli Monica i Raoul. 33-letnia aktorka miała już na koncie francuski thriller „Apartament” i chwalony kryminał „Doberman”. Pierwszy zapewnił jej nominację do Cezara, na planie drugiego poznała Vincenta Cassela. Raoul miał 26 lat i zdobył rozpoznawalność po występie w melodramacie „Piccolo grande amore”. Pojawili się w świetle reflektorów, a wielu zastanawiało się, czy łączy ich coś więcej niż zawodowe zobowiązania. Jaka jest prawda?

Raoul Bova i Monica Bellucci; Getty Images

Chociaż bywało, że na zdjęciach z uroczystego wydarzenia dopatrywano się wzajemnej sympatii, w rzeczywistości aktorzy mieli inne obiekty westchnień. W 1996 roku Monica Bellucci zaczęła randkować ze wspomnianym wcześniej Vincentem Casselem. Para pobrała się w 1999 roku, a zakochany Francuz mawiał, że posągowa Włoszka była „jego pierwszą wielką miłością”. Z kolei Raoul Bova właśnie zakończył związek z aktorką Rominą Mondello i zaczął interesować się studentką weterynarii Chiarą Giordano. Przed ołtarzem znaleźli się w 2000 roku i pozostawali małżeństwem przez kolejnych 13 lat. Na próżno szukać wzmianek o innych powiązaniach Moniki i Raoula. Na planie mijali się później tylko raz, gdy w 2009 roku otrzymali angaże w komediodramacie „Baarìa”. Piękne zdjęcia nie skrywają więc opowieści o wielkim uczuciu ani przelotnym romansie na Lazurowym Wybrzeżu.

Vincent Cassel, Monica Bellucci – od wielkiej miłości do prawdziwej przyjaźni. Rozstali się bez kłótni >>

Vincent Cassel i Monica Bellucci; Getty Images

Kim jest Raoul Bova? Kariera i związki gwiazdora 

O ile Moniki Bellucci nie trzeba nikomu przedstawiać, o tyle Raoul Bova nie osiągnął poza ojczyzną aż tak oszałamiającego sukcesu. Nie oznacza to, że w jego życiorysie brakuje międzynarodowych projektów. Karierę zaczynał jako model. W 1999 roku wziął udział w kampanii Max Factor u boku Madonny. Od początku wykazywał jednak ambicje aktorskie. Najpopularniejsze filmy z jego udziałem to „Pod słońcem Toskanii”, „Turysta” z Angeliną Jolie i Johnnym Deppem czy „Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu” z Sarah Jessicą Parker. Bava zagrał również księdza Tomasza Zaleskiego w polskim tytule „Karol. Człowiek, który został papieżem”. Nie unika produkcji telewizyjnych. W zeszłym roku przyjął rolę Don Matteo, czyli włoskiego pierwowzoru ojca Mateusza. Spełnia się także jako producent, reżyser i... zawodowy pływak.

Raoul Bova i Chiara Giordano; Getty Images

Raoul Bova jest ojcem czworga dzieci. Synowie Alessandro i Francesco są owocami związku z weterynarką Chiarą Giordano. Gdy w 2013 roku małżonkowie podjęli decyzję o rozstaniu, aktor zaczął umawiać się z hiszpańską tancerką i modelką Rocío Muñoz Morales. Wkrótce na świat przyszły ich córki Luna i Alma.

Deva Cassel, córka Moniki Bellucci, zaskakuje zniewalającą urodą. Czy pójdzie w ślady sławnej matki? >>

Raoul Bova i Rocío Muñoz Morales; Getty Images

Cieniem na wizerunku gwiazdora położyły się problemy z prawem. W 2017 roku sąd w Rzymie skazał go na rok i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa podatkowe. Przed wymiar sprawiedliwości trafiły też groźby kierowane pod adresem blogerki Selvaggi Lucarelli. Bova obraził kobietę w jednym z odcinków „Tańca z gwiazdami” po tym, jak opublikowała artykuł dyskredytujący jego talent. Ostatnie miesiące przyniosły kolejne niepokojące doniesienia. Aktor został oskarżony o spowodowanie obrażeń u kierowcy, który miał wykonać niebezpieczny manewr w pobliżu jego ukochanej. Raoul argumentował, że działał w obronie partnerki. „Nigdy nie pozwalałem na przemoc i arogancję wobec kobiet. Mężczyzn, którzy wykazują takie zachowania, nie należy nawet nazywać mężczyznami” – napisał w mediach społecznościowych krótko po ujawnieniu incydentu.