Jej singiel "You Will Never Know"podbił serca Polaków. Po Ayo i Zaz, Imany to kolejna francuska wokalistka, która w ostatnim czasie zdobyła ogromną popularność. Zanim  zajęła się muzyką, przez siedem lat pracowała jako modelka w Nowym Jorku. Jednak, gdy tylko mogła, porzuciła to zajęcie dla swojej miłości, czyli śpiewania. 

Nie było jej łatwo. Francuzka, pochodząca z wielodzietnej rodziny afrykańskich emigrantów wylądowała w Paryżu bez żadnego planu i pomocy w show biznesie. Krok po kroku, zaczęła przebijać się na rynku. Jej głos, tak podobny i melancholijny, jak u Tracy Chapman zainteresował producenta, który wypromował również Ayo. To dzięki niemu artystka nagrała anglojęzyczny album, który łączy w sobie muzykę folkową i soulową.

Debiutancka płyta "The Shape of a Broken Heart" nie dość, że została ciepło przyjęta przez krytyków, to jeszcze uzyskała status złotej płyty w Polsce. Teraz pora na trasę koncertową - 1 grudnia wokalistka wystąpi w warszawskiej Stodole, a następnego dnia w klubie Eter we Wrocławiu.