Dziś świat mówi o iHeart Radio Music Awards 2024. Gala, która zebrała najrozmaitszą śmietankę towarzyską świata muzyki (i nie tylko), obfitowała w spektakularne kreacje i jeszcze lepsze wystąpienia. Naszą uwagę przykuł pewien wyjątkowo ikoniczny duet. 

iHeart Music Awards 2024. Cher nagrodzona w kategorii Icon Award 

Gala wręczenia nagród iHeartRadio Music Awards to coroczne wydarzenie organizowane przez iHeartMedia. Honoruje ono najpopularniejszych artystów i muzykę różnych gatunków. Zwyczajowo, podczas gali odbywają się występy na żywo popularnych artystów, a także przyznawane są nagrody w kategoriach takich jak Piosenka Roku, Artysta Roku, Album Roku oraz nagrody specjalne dla poszczególnych gatunków muzycznych. Jest to ważne wydarzenie w przemyśle muzycznym, przyciągające dużą publiczność zarówno na miejscu, jak i poprzez transmisję.

Wśród tegorocznych zwycięzców znaleźli się (między innymi) tacy artyści, jak: 

  • Beyoncé (Innowator)
  • Olivia Rodrigo (Album Pop)
  • Foo Fighters (Artysta Rockowy)
  • Taylor Swift (Artysta Roku, Artysta Pop, Tour Style, TikTok Bop)
  • SZA (Najlepsza Piosenka)

Nagroda Icon Award w 2024 roku przypadła natomiast Cher. Ikona została uhonorowana przez Meryl Streep, która wygłosiła wzruszające przemówienie, w którym przyznała, ile o 3 lata starsza piosenkarka znaczyła dla niej za dziecka. Następnie Jennifer Hudson wykonała utwór „If I Could Turn Back Time”, a Cher dołączyła do niej w piosence „Believe”.

Meryl Streep i Cher. Ikony 70+Kevin Mazur/Getty Images

Cher i Meryl Streep to ikony. Również stylu

Cher na ten dzień wybrała kreację Dolce&Gabbana. Czarny top z kryształami zestawiła ze spodniami cargo. Ikoniczne długie włosy ułożyła w lekkie fale, a makijaż utrzymany został w stonowanej kolorystyce. Dla nas to kwintesencja Cher – jest śmiało, wyraziście, bardzo scenicznie, a jednocześnie nawet bardziej kobieco. Kontrastuje z nią minimalistyczna i niesamowicie skromna Meryl Streep ubrana cało na biało. Jest uosobieniem powściągliwości, klasy i minimalizmu. Biała suknia do ziemi i bardzo naturalna fryzura oraz makijaż przepięknie podkreśliły naturalne piękno dojrzałej aktorki. 

Gwiazdy 70+ udowodniły, że wraz z wiekiem właściwie nie zmienia się nic. Można mieć swój styl i wyrażać swoją osobowość poprzez kreacje. Tak różne, a obie równie wspaniałe – prawdziwe ikony!