Jednym z najbardziej pożądanych przedmiotów aukcji jest ikoniczna flamingowo-różowa sukienka Givenchy noszona przez Audrey Hepburn w kultowym filmie "Śniadanie u Tiffany'ego" (1961). Zaprojektowana przez Huberta de Givenchy sukienka z jedwabnej organzy, ozdobiona ręcznie szytymi aplikacjami z gipiury, cekinami i koralikami, szacowana jest na około 300 000 USD.

Paramount Pictures/Getty Images

mat. prasowe Julien's Legends

Kolejnym klasykiem od Audrey Hepburn jest słomkowy kapelusz z szerokim rondem z ręcznie marszczonym szyfonem w kolorach mango i pastelowej zieleni, który nosiła w roli księgowej Jo Stockton w filmie "Zabawna buzia".

Choć stroje Hepburn skupiają na sobie większość zainteresowania, aukcja oddaje również hołd innym hollywoodzkim osobistościom, takim jak Greta Garbo, Anne Baxter, Judy Garland, Elizabeth Taylor i Vivien Leigh. Eklektyczny asortyment obejmuje przedmioty z kultowych filmów, takich jak "Gwiezdne wojny" i "Obcy", oferując wgląd w świat fantasy i science fiction.

Oddalając się od srebrnego ekranu i wkraczając w sferę historii osobistych, aukcja przybliża też romans Lauren Bacall i Humphreya Bogarta. Najcenniejsze pamiątki tej pary, w tym 14-karatowe złote obrączki ślubne i medalion Bacall w kształcie serca z wygrawerowanymi słowami "Baby / Here's my heart / Bogie", zapewniają bardziej intymną perspektywę na złotą erę Hollywood.

Ważne miejsce na licytacji zajmuje też modowa spuścizna księżnej Diany - trzy z jej królewskich sukni trafiły do katalogu aukcji. Czerwona jedwabna suknia Bruce'a Oldfielda ze złotą kratką, głębokim dekoltem i charakterystycznymi poduszkami na ramionach odzwierciedla odważne trendy mody późnych lat 80. Księżna Walii po raz pierwszy założyła suknię na londyńską premierę filmu "Kiedy Harry poznał Sally" w 1989 roku. Dwa lata później założyła ją na kolejną premierę filmową w Londynie: komedię "Hot Shots". Na sprzedaż trafia również zielono-czarna asymetryczna suknia projektu Catherine Walker, założona przez księżną Walii na galę w Toronto w 1991 roku, a także czarno-biała jedwabna suknia bez ramiączek, również autorstwa Walker, noszona niegdyś na prywatnej uroczystości.