To już prawie cztery dekady od kiedy YES projektuje ponadczasową i jednocześnie niesamowicie współczesną biżuterię. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się autorskie kolekcje, które są doskonałymi dokumentami naszych czasów. To zapis przeżyć, obserwacji, emocji projektantów oraz aktualnych wydarzeń i trendów. Każdy projekt jest wyjątkowy. Do ich tworzenia motywuje markę chęć ciągłej innowacji
i odnowy. 

"Z połączenia rewolucyjnych rozwiązań i tradycyjnego rzemiosła, powstał Diament Idealny YES®. Specjalnie opracowany szlif sprawia, że błyszczy on bardziej niż inne. W swojej historii, nieustannie poszukując możliwości rozwoju, YES spotkał się z najzdolniejszymi polskimi projektantami mody, takimi jak Ania Kuczyńska i Krzysztof Stróżyna" - czytamy na YES.pl

Od kilku lat Program Stypendialny YES wspiera młodych artystów i kształtuje przyszłość dizajnu w Polsce. Dziś to właśnie Magda Dąbrowska, Kasia Bukowska i Maciej Dudek odpowiadają za najpiękniejsze oraz uwielbiane przez nas projekty marki.

Projektanci YES - kto tworzy unikatowe kolekcje?

Ich emocje i punkt widzenia widać w każdym detalu - linii, szlifie czy wyborze szlachetnych kamieni. W projektowane kolekcje YES wkładają całe serce.

Magda Dąbrowska mówi: "Być projektantem w tych czasach i projektować tylko ładne rzeczy to za mało. Świat potrzebuje projektantów-tłumaczy kreujących potrzebny i mądry dizajn". W projektowaniu zawsze ufa własnej intuicji i podąża swoją kreatywną ścieżką - to właśnie niezależność, ideę i detale ceni sobie najbardziej. Gdy tworzy, czuje, że stoi na przeciwległych biegunach szaleństwa oraz bezpieczeństwa, ale w obu potrafi pozostać w swoim żywiole. Otwartość i wrażliwość, które ją charakteryzują, widać w jej wszystkich projektach. W YES stworzyła jedne z najbardziej rozpoznawalnych i wielokrotnie nagradzanych kolekcji - Art Deco, Valentine, Aura, Rosarium, Liberty oraz Pavoni.

Dla Kasi Bukowskiej kluczem są emocje. Projektantka uważnie obserwuje, kolekcjonuje w głowie obrazy, uczucia i doświadczenia, które najpierw przekłada na papier, a potem wszystko przenosi na ekran swojego komputera. Kiedy projektuje, zawsze wyobraża sobie konkretną kobietę - jaki ma charakter, jakie ubrania lubi, czym zajmuje się na co dzień. Wierzy, że biżuteria ma w sobie symboliczną moc i pozwala w unikatowy sposób wyrazić swój charakter i osobowość. Swoje wizje kobiecości pokazała w takich bestsellerowych kolekcjach, jak Livia, Skarabeusz, Queen of Hearts czy Molly.

"Nigdy nie wiem co się wydarzy, co zobaczę. W moim przypadku inspiracja to stan, któremu towarzyszy cała gama rozmaitych emocji. Projektuję na zasadzie impulsu i chwili, przekładam je na biżuterię, która jest niezwykłym materiałem" przyznaje.

"Tworzę dla osób otwartych na minimalizm. Zawsze dążę do uzyskania doskonałej formy, która w swojej prostocie będzie jednocześnie intrygująca i wyróżniająca się. Znajomość tradycyjnych technik złotniczych pozwala mi na własnoręczne wykonanie wzorów od razu w metalu, bez konieczności korzystania z innych metod" wyjaśnia Maciej Dudek, który dla YES projektuje już od blisko 30 lat. To właśnie on wykonywał pierwsze wzory z ikonicznej już kolekcji Studio Y. Swoich pomysłów nie rozrysowuje na papierze czy ekranie komputera - od razu przystępuje do pracy w wybranym kruszcu. Jego inspiracje? Technika i detale, łączenie tradycyjnej sztuki jubilerskiej i przekładanie jej na współczesny język. Jego projekty poznacie po pięknej, czystej formie, zamkniętej w szlachetnym metalu.  

Dowiedz się więcej na YES.pl/Projektanci.