Spotlight/Launchmetrics

Look 15 z kolekcji Prady na wiosnę/lato 2024, eteryczny strój nazwany przez fanów "meduzą", zrobił furorę w mediach społecznościowych podczas swojego debiutu w Mediolanie. Wykonana z bardzo delikatnej organzy i gazaru sukienka ma zwiewną konstrukcję o organicznej sylwetce, która naśladuje grę światła i ruch tkaniny pod wodą. Łącząc sukienkę z zaczesanymi do tyłu włosami i parą opalizujących ciemnoczerwonych szpilek, Schafer kontynuowała swoją ostatnią passę modowych fantazji.

Getty Images

Nie jest zaskoczeniem, że jako wieloletnia muza Prady, Schafer zdecydowała się wystąpić w tej sukience. Schafer wielokrotnie pojawiała się w kampaniach dla kultowego włoskiego domu mody, a ostatnio współpracowała z dyrektorami kreatywnymi Miuccią Pradą i Rafem Simonsem przy tworzeniu niestandardowej kreacji ze złotej folii podczas premiery prequelu "Igrzysk śmierci" w Londynie.

Pradasphere II, retrospektywa mody, oferuje podróż przez bogatą historię i kulturę Prady, od jej początków w 1913 roku do dnia dzisiejszego. Wystawa, której kuratorami są Miuccia Prada i Raf Simons, obejmuje ponad 400 fizycznych i cyfrowych materiałów z obszernego archiwum Prady, przedstawiając charakterystyczne podejście marki do luksusu w rzemiośle, konstrukcji, designie i artyzmie.