Horoskop tygodniowy na czerwiec 2022

Po spędzeniu ostatnich tygodni w retrogradacji, Merkury znów rusza naprzód. Nie jest to jednak dynamiczny start, którego wszyscy oczekujemy. Planeta komunikacji gości w znaku Byka lubiącym robić wszystko w zwolnionym tempie. Możemy więc nadal odczuwać zmęczenie i mieć problem ze znalezieniem motywacji. W tym tygodniu warto jednak nadrobić zaległości i przysiąść do swoich planów na czerwiec. 

Retrogradacja Merkurego wreszcie dobiegła końca. Atmosfera wokół się oczyści, ale my będziemy poruszać się w żółwim tempie. 

Koniunkcja Wenus z Uranem

Chociaż sezon Byka od dawna jest za nami i w tej chwili znajdujemy się w energii Bliźniąt, znak ziemi nadal unosi się w powietrzu. Już 11 czerwca nastąpi koniunkcja Wenus z Uranem w Byku, która umożliwi nam swobodny przepływ miłości i kreatywności. Ta kombinacja energii planetarnej pomoże nam przełamać wszelkie bariery otaczające nasze serca. Pozwoli oczyścić się z zahamowań oraz przezwyciężyć lęk. Jednak pod jej wpływem nasze życie romantyczne może nieoczekiwanie się zmienić. Albo trafi nas strzała Amora i poczujemy pociąg do nowej osoby, albo sami zdobędziemy nowego wielbiciela. To uczucie trafi nas jak grom z jasnego nieba. Z kolei związki, które stoją na niestabilnym gruncie, mogą zostać obalone pod wpływem tej koniunkcji.  

Koniunkcja Wenus z Uranem to siła, która rozbudzi naszą kreatywność i odwagę, by wyrażać uczucia. 

Superpełnia Księżyca w Strzelcu

Następnym ważnym wydarzeniem w tym miesiącu będzie Superpełnia Księżyca w Strzelcu. W kolejnych dniach warto zacząć przygotowania do tego zjawiska. Tak zwany Super Moon to faza, w której księżyc znajduje się najbliżej Ziemi. W rezultacie mamy tendencję do silnego odczuwania jego silnej energii. Czerwcowa pełnia będzie pozytywna i otoczy nas radosnymi wibracjami. Przypomni, by nie brać wszystkiego na poważnie. Pomoże nam oczyścić się z transformujących doświadczeń ostatnich miesięcy. Będzie okazją do przezwyciężenia lęku i pokonania toksycznych przywiązań. Strzelec pomoże nam spojrzeć na świat ze swojej obiecującej perspektywy.

Superpełnia Księżyca w Strzelcu będzie szczytowym punktem miesiąca. Oto wspaniała szansa na to, pozytywnie odmienić swoje życie.

Horoskopy na czerwiec: