Horoskop tygodniowy - powraca retrogradacja Merkurego

Sezon Panny osiągnął pełen rozkwit, pomagając nam lepiej zorganizować życie. Ten znak ziemi zawsze szuka nowych sposobów na skuteczne wprowadzanie ulepszeń. Lato powoli dobiega końca. Czas zakasać rękawy i zająć się rzeczami, od których odciągnął nas sezon Lwa. Zła wiadomość? Na horyzoncie już wyłania się trzecia w tym roku retrogradacja Merkurego. To zjawisko z pewnością utrudni nam realizację każdego projektu. Horoskop tygodniowy pozwala przewidzieć, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. 

Retrogradacja Merkurego rozpocznie się 9 września, jednak już w tym tygodniu odczujemy cień retrogradacji - przedsmak tego zjawiska. 

W tym tygodniu Merkury w Wadze stanie w opozycji z Jowiszem w Baranie. Ów tranzyt wspiera myślenie życzeniowe i obdarza nowymi inspiracjami. Jednak Jowisz obecnie jest w retrogradacji, zatem jego siły są ograniczone. Ten czas nie sprzyja składaniu obietnic bez pokrycia lub braniu na siebie zbyt wielu obowiązków, nawet jeśli wokół pojawia się mnóstwo atrakcyjnych możliwości. 

Pod koniec tygodnia Wenus przejdzie do znaku Panny. To położenie osłabia kreatywne i pielęgnujące wibracje tej planety. Panna zanadto skupia się na korygowaniu niedoskonałości. Relacje z ludźmi będą dla nas wyzwaniem, podobnie jak zaspokajanie własnych potrzeb. Musimy bardziej przyłożyć się do pracy nad tym, co wymaga poprawy. Oto wskazówka, na której sferze życia powinien się skupić każdy znak zodiaku >>

Astrologia na wrzesień 2022: