Sezon Panny 2022 - błogie uziemienie

Sezon Lwa kojarzył się z gwałtownymi zmianami i wywrócił do góry nogami niejedno życie. Za chwilę jego ogniste wibracje ustąpią ugruntowanej mocy Panny. Atmosfera zmieni się nie do poznania. Odpoczniemy od destrukcyjnych dramatów oraz połączymy się ze swoim źródłem. To wspaniały czas na regenerację, nowe plany czy logiczne działania. Pannę w zodiaku reprezentuje dziewica - symbol czystości, jedności z naturą i postrzegania ciała jako świątyni duszy. Kiedy 22 sierpnia Słońce przeniesie się do znaku ziemi, wszyscy poczujemy w sobie motywację do uprzątnięcia bałaganu. Sezon Panny pomoże nam przywrócić porządek tam, gdzie zapanował chaos.

  • Symbol Panny: dziewica
  • Żywioł: ziemia
  • Planeta rządząca: Merkury
  • Dom astrologiczny: szósty dom

Klasyczne cechy Panny:

  • Zdrowy rozsądek i logiczne myślenie
  • Umiejętność jasnej komunikacji
  • Znakomita organizacja
  • Perfekcjonizm połączony z pedantyzmem.

Panna ma dar zamieniania w złoto wszystkiego, czego się dotknie.

Jak świadomie pracować z energią Panny?

Wykorzystajmy odwagę i energię Lwa do zajęcia się sobą w sezonie Panny. Wszystko, czego potrzebujemy, znajduje się w nas samych. Panna przygotuje nas na jesień, napełniając nasze serca obfitością. Z nią spojrzymy wstecz na podróż przebytą w tym roku. Wreszcie docenimy, jak daleko zaszliśmy. Trudne doświadczenia bardzo często powodują poczucie żalu, gdy działamy wbrew swojemu prawdziwemu "ja" lub czujemy wstyd albo poczucie winy z powodu naszych wyborów i działań. Wkrótce oczyścimy się z tych blokujących emocji.

W sezonie Panny zadaj sobie pytanie: „Czy czuję zawód, ponieważ działam wbrew swojemu najwyższemu powołaniu? A może odczuwam lęk, bo w końcu stanęłam w obronie siebie?"

Panna jest niczym bogini urodzaju, która uczy, jak mądrze zbierać swoje plony, czyli owoce pracy w ostatnich miesiącach.

Proces uwalniania się od starych nawyków i cykli wywołuje trudne emocje. Te stany mogą najpierw powodować wątpliwość, czy faktycznie działamy w zgodzie z powołaniem. Jednak dopóki ufamy swojej intuicji, będziemy kroczyć we właściwym kierunku. Panna pomoże nam zweryfikować, co musimy zrobić, żeby osiągnąć spokój. 

Afirmacja na sezon Panny: „Jestem całością, jestem kompletna. Mam moc czerpania uzdrowienia z samej siebie. Odpowiedzi, których szukam, są we mnie. W tym sezonie łączę się z tą wiedzą i wykorzystuję ją na swoją korzyść."

Retrogradacja Merkurego - wielki powrót

Niestety, w sezonie Panny życie nie będzie usłane różami. W tym czasie wydarzy się kolejna retrogradacja Merkurego. To najmniej lubiane astrologiczne zjawisko będzie nami wstrząsać od 9 września aż do 1 października. Merkury to planeta Panny, dlatego odczujemy go z podwójną siłą. Dlatego tak ważne jest, by już w sierpniu otoczyć siebie szczególną opieką. Poddajmy się rytuałom pielęgnującym nasze ciało i duszę. Retrogradacja Merkurego posłuży odpuszczaniu rzeczy, które już nam nie służą. Przeszkody, jakie postawi na naszej drodze, wskażą nam obszary wymagające poprawy. Możemy otrzymać wyraźny znak, że czas coś odpuścić i powitać zmiany. Dodatkowo nów w Pannie 27 sierpnia posłuży ustalaniu nowych manifestacji. Wybierajmy dla siebie to, co praktyczne, aby zapewnić sobie stabilność na lata.

Rytuał oczyszczenia - jak oczyścić się ze złej energii? >>