Wrześniowa retrogradacja Merkurego - horoskop

Panna

Skup się na swoich finansach i dobrach materialnych. To idealny tydzień na porządki w tej praktycznej sferze życia. Spodziewaj się, że wrzesień przyniesie ci nowe możliwości zarobienia pieniędzy. Uważaj tylko na nieporozumienia i tekst napisany drobnym druczkiem. Wiedz, że retrogradacja Merkurego już widnieje na horyzoncie. Jeśli nie będziesz ostrożna, pokrzyżuje twoje plany. Pozostań realistką. Nie daj się nabrać na scenariusze, które są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe.

Baran

Spodziewaj się, że w tym tygodniu wpadniesz na wiele nowych pomysłów. Nie próbuj jednak zrealizować ich wszystkich, ponieważ Merkury bywa nieobliczalny. Zamiast tego na spokojnie ustal plan działania. Rozłóż wszystko w czasie na nadchodzącą jesień. Nie wahaj się również zapytać przyjaciół, co myślą o twoich genialnych odkryciach. Warto, abyś usłyszała słowa wsparcia lub nawet podjęła jakąś ciekawą współpracę. Razem będzie łatwiej osiągnąć każdy cel.

Retrogradacja Merkurego - ważny wstęp >>

Byk

W tym tygodniu Wenus wkroczy do twojego piątego domu kreatywności i przyjemności. Dzięki temu zyskasz łatwość w wyrażaniu siebie. To idealny czas, aby rozpocząć nowy pasjonujący projekt. Zajmij się tym, co obudzi w tobie poczucie spełnienia. Odeprzyj presję sezonu Panny związaną z dążeniem do perfekcji. Wrzuć na luz. Oddaj się zabawie i nie przejmuj się krytyką, a szybko zaobserwujesz postęp.

Bliźnięta

Twój władca Merkury w kolejnych dniach stworzy opozycję wobec Jowisza. Spodziewaj się, że twoja wyobraźnia będzie działać na zwiększonych obrotach. Uważaj jednak na skłonność do przesady, bo w tym tygodniu grozi ci nadwrażliwość. Wystarczy, że coś źle zinterpretujesz, a w twoim życiu zagości wielki dramat. Skoncentruj się na kreatywnych projektach, które w twórczy sposób uwolnią cię od stresu. 

Rak

Oto wielki tydzień dla twojej kariery. Koniecznie zapisz w dzienniku wszystkie inspirujące pomysły, które przyjdą ci do głowy w kolejnych dniach. Twój wysiłek wreszcie nabierze sensu. Nie przejmuj się, jeśli sprawy rozwijają się powoli i coś jeszcze stoi na przeszkodzie, abyś osiągnęła pożądany sukces. Popracuj nad jedną ważną dla ciebie rzeczą, zamiast próbować zrobić wszystko na raz. Dobre nastawienie i wytrwałość przybliżą cię do twojego celu.

Lew

W tym tygodniu skup się na ulepszaniu swojego domowego środowiska. Wenus zachęci cię do służenie innym i wyciągania pomocnej dłoni. Początek września to również wspaniały czas na uporządkowanie twoich czterech kątów. Sprzedaj rzeczy, których już nie potrzebujesz. Zainwestuj w coś, co uświetni twoje życie. Wszystko zmieni się na lepsze, jeśli właśnie teraz włożysz w swoje sprawy więcej wysiłku.

Waga

Wycisz się i o siebie zadbaj. Czy twoje obecne nawyki ci pomagają, czy cię osłabiają? Zacznij traktować swoje ciało z szacunkiem, na jaki zasługuje. Kiedy naprawisz relację z samą sobą, staniesz się lepsza dla innych. Spraw więc, aby początek września sprzyjał wcielaniu w życie nowej rutyny, który poprawi twój wygląd, zdrowie i ogólne samopoczucie. Niech miesiąc przed twoimi urodzinami posłuży praktycznym, długoterminowym zmianom.

Skorpion

Bądź towarzyska. W tym tygodniu otaczaj się przyjaciółmi i rodziną. Zauważysz też, że inni częściej niż zwykle zwracają się do ciebie o pomoc lub poradę. Nie wahaj się dzielić swoją mądrością, ale oszczędzaj przy tym własne siły. Sezon Panny zachęca, abyś właśnie teraz zajęła się samą sobą. Zachowaj zdrową równowagę w relacjach, nie dając się zepchnąć na drugi plan. 

Strzelec

Strzelcu, przed tobą wiele szczęśliwych chwil. Merkury przeciwstawi się Jowiszowi w twoim piątym domu przyjemności. Korzystaj z nagłej weny twórczej i wcielaj w życie swoje nowe pomysły. Czerp siłę z natury, przebywając na zewnątrz, ile się da. Pamiętaj też, by skupić się na jednej rzeczy na raz, zamiast brać na barki więcej, niż możesz unieść. Postęp jest najlepszy, gdy zachodzi stopniowo. Nie zniechęcaj się więc, jeśli twoje sprawy nie posuwają się naprzód tak szybko, jak tego oczekiwałaś.

Koziorożec

Nadchodzi zmiana twojej obecnej sytuacji życiowej, która może dotyczyć domu i rodziny. Przygotuj się na wiele nowych obowiązków. Na dniach poczujesz też motywację, aby pracować na zwiększonych obrotach. Tylko pamiętaj, by niczego nie ponaglać. Lepiej popracuj nad budowaniem solidnych fundamentów dla długoterminowych celów na przyszłość. W retrogradacji Merkurego uważaj na zawieranie kontraktów. Trzykrotnie przeczytaj każdą umowę, zanim zdecydujesz się cokolwiek podpisać. 

Wodnik

Ten tydzień natchnie cię inspiracją do chłonięcia nowej wiedzy. Z niczym się nie spiesz. Wszystko zadzieje się we właściwym czasie. Retrogradacja Merkurego będzie podróżować przez twój dziewiąty dom. Dla ciebie oznacza to czas duchowej przemiany i odkrywania nowego terytorium. Możesz nawet myśleć o przeprowadzce w inne miejsce lub założeniu własnego biznesu. We wrześniu otrzymasz od losu szansę, aby zmienić kierunek swojego życia.

Ryby

Otwarcie wyrażaj swoje uczucia. Twoi bliscy będą prosić cię o pomoc i polegać na tobie bardziej niż zwykle. Jako urodzona opiekunka, dajesz innym nadzieję na lepsze jutro. Do tanga trzeba dwojga, ale pamiętaj - nigdy nie kosztem twojego własnego zdrowia. Retrogradacja Merkurego zagości w twoim ósmym domu intymności. Uważnie przyjrzyj się swoim relacjom i rozwiąż problemy związane z twoim eks. Jaka zmiana w tym roku zaszła w twoim sercu? Dla własnego dobra ustal nowe granice.