Horoskop 2021 na cień retrogradacji Merkurego

Trwa okres cienia retrogradacji Merkurego, który rozpoczął się 06.09. To może wyjaśniać otrzymanie wiadomości od kogoś z przeszłości lub nagłe usterki techniczne. Najmniej lubiane zjawisko w astrologii oficjalnie wkroczy do akcji pod koniec września, jednak już teraz daje o sobie znać.

Cień retrogradacji Merkurego w Wadze da nam przedsmak nadchodzących wydarzeń.

We wtorek otrzymamy zastrzyk energii typowy dla sezonu pracowitej Panny. Wenus połączy się z Marsem w Wadze, zachęcając nas do działania. Skoncentrujmy się na sprawach związkowych, żeby zacieśnić swoją miłosną więź. 

Mars w Wadze, zamiast walczyć, dąży do harmonii. 

W czwartek Słońce w Pannie stworzy trygon z Plutonem w Koziorożcu. Gdy planeta ego będzie mieć do czynienia z królem transformacji, doświadczymy ciekawych zwrotów akcji. Uwaga na zazdrość, kiedy w piątek Wenus w Skorpionie spotka się z Saturnem. Władca ograniczeń zaostrzy konflikty i sprawi, że poczujemy intensywne emocje. Kwadrat tych planet pozostanie z nami aż do 17 września. W tym czasie niepokój czy poczucie samotności może być bardziej odczuwalne niż zwykle. Warto popracować nad odpuszczaniem i budowaniu w sobie poczucia bezpieczeństwa. Nie dajmy się więc pierwszej jesiennej chandrze, która za chwilę zawiśnie w atmosferze. 

Retrogradacja Merkurego w Wadze - czego dotyczy? >>