Co wydarzy się w tym tygodniu?

Przełom października i listopada z reguły nie wzbudza pozytywnych emocji. Za oknem widać tylko szarości, a zbliżające się Święto Zmarłych nakłania nas do cichej zadumy. Nieprzypadkowo w momencie, kiedy zaczynamy mieć obniżony nastrój, w kosmosie dochodzi do trudnych zjawisk, powodujących w nas te uczucia. Smętny sezon nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy Merkury cofa się wstecz. Ten tranzyt dosłownie wywołuje duchy i nawiedza nas sprawami z przeszłości. Nie zapominajmy również o Skorpionie, który kilka dni temu rozpoczął swoje rządy. 

W tym tygodniu przygotuj się na to, że Merkury na wstecznym przypomni stare plotki i wywoła zamieszkanie w twoim najbliższym kręgu. Planeta komunikacji już we wtorek 27.10 wejdzie ze znaku Skorpiona do Wagi, przenosząc nas myślami jeszcze dalej w przeszłość. Ta zmiana sprawi, że dawne emocje staną się wyjątkowo intensywne. Wspomnienia odżyją, podobnie jak relacje. Zwłaszcza, gdy 1 listopada retrogradacja Marsa utworzy kwadrat z karmicznym Saturnem. Możemy być pewne, że nowy miesiąc rozpoczniemy raczej w ponurych nastrojach. Pamiętajmy jednak, że nagłe uczucie pustki i rozczarowania nie potrwają długo, ponieważ są w pełni związane z tym zjawiskiem. 

W tym tygodniu dużą rolę odegra planeta Wenus. Kiedy pojawi się w znaku Wagi, pomoże nam odnaleźć harmonię w chaosie. 

Wenus, planeta miłości i luksusu, wkroczy w swój znak Wagi również 27 października. Czarująca energia tego duetu pomoże nam znaleźć dobre rozwiązania na powracające problemy z przeszłości. Dzięki temu mamy szansę zachować dobry nastrój. Grunt, to komfortowo spędzać jesienne wieczory, najlepiej w towarzystwie drugiej połówki. 

Zjawiskiem, które zakończy ten tydzień upiorną nutą, będzie pełnia Niebieskiego Księżyca. Zawiśnie nad nami w sobotnią noc, 31 października, w znaku Byka.  Sprawi, że tegoroczne Święto Zmarłych stanie się głębokim, duchowym doświadczeniem, naznaczonym silnymi emocjami oraz wyostrzonym, szóstym zmysłem. Każdy Księżyc w pełni przynosi niespodzianki, jednak ten szczególnie może nas zaskoczyć. Jego siłę spotęguje rzadka koniunkcja z nieprzewidywalnym Uranem. Spodziewaj się nieoczekiwanego.