Horoskop na retrogradację Merkurego 2020:

Retrogradacja Merkurego w Rybach - co zwiastuje?

Baran

Na dniach twoje życie zacznie przypominać reality show. Przygotuj się na surrealistyczny scenariusz, który zgotuje dla ciebie cofający się Merkury. Prawda okaże się dziwniejsza niż fikcja. Wykorzystaj kolejne trzy tygodnie trwania retrogradacji na rozwinięcie swoich pasji artystycznych, zaczynając od dziś. Zamiast rozpoczynać coś zupełnie nowego, powróć do porzuconego projektu. 

Wskazówka: od 4 do 9 marca, gdy Merkury będzie zmierzać do znaku Wodnika, w twoim otoczeniu pojawią się dawni współpracownicy. Zróbcie burzę mózgów - te osoby pomogą ci w realizacji twojego pomysłu.

Byk

Czas lepiej zabezpieczyć swój telefon, Byku. Kup porządną obudowę i zrób kopię zapasową danych. Podczas cofania się Merkurego jesteś narażona na szwank technologiczny o wiele bardziej niż inne znaki. Jeśli nie chcesz zakończyć tego tygodnia z pękniętym ekranem lub zgubionym gadżetem, podejmij najwyższe środki ostrożności. Wrośnie też twoje napięcie z rodziną, toteż zapanuj nad temperamentem.

Wskazówka: zakończenie się retrogradacji Merkurego w Wodniku może sprawić, że staniesz się wybuchowa. Na twojej drodze pojawią się przeszkody. Nie daj się ponieść emocjom w pracy. 

Bliźnięta

Masz poważne cele, lecz kiedy Merkury wędruje przez strefę kariery od 16 lutego do 4 marca, powinnaś zwolnić tempo i upewnić się, że zwracasz uwagę na każdy szczegół. Jeśli przytłacza cię nadmiar obowiązków, podziel duże zadania na mniejsze i kolejno odhaczaj je ze swojej listy. Gdy masz przed sobą misję z kategorii niemożliwych, poproś o przedłużenie terminu lub skorzystaj z czyjejś pomocy.

Wskazówka: twoje plany podróży mogą zostać opóźnione pomiędzy 4 a 9 marca, więc zacznij myśleć nad planem awaryjnym. W tym tygodniu uważaj na nieporozumienia - ostrożnie dobieraj każde słowo.

Podczas retrogradacji Merkurego w Rybach nie zaczynaj niczego nowego. Skoncentruj się na tym, co niedokonane, i miało swój początek w przeszłości.

Rak

Bądź ostrożna, bo do 4 marca Merkury natchnie cię odwagą na głośne wyrażanie wszystkich swoich myśli. Jednak pewne rzeczy zdecydowanie wolałabyś zachować sama dla siebie. Jeśli wyjdą na jaw, sprowokują konflikty, toteż nie ulegaj pokusie. Oszczędź sobie rozpisywanie się w postach na Instagramie i przełóż planowanie podróży na sezon po retrogradacji.

Wskazówka: cofający się Merkury może sprawić, że poczujesz się o kogoś bardzo zazdrosna. Podświadomie zaczniesz dystansować się od osoby, która wywołała w tobie negatywne odczucia, lecz nie oddalaj się od niej zbyt mocno, bo będziesz tego żałować.

Lew

Czy to interes, początek związku, a może tylko niewinny romans? Retrogradacja Merkurego tym razem sieje spustoszenie w twoich związkach, więc uważaj na wszelkie nieostre linie. Cofanie się planety nie jest dla ciebie dobrym czasem na dzikie eksperymentowanie z osobami z dowolnej kategorii. Jeśli czujesz z kimś tylko delikatne przyciąganie, lepiej pozostań na stopie koleżeńskiej.

Wskazówka: twoi eks wyłonią się na horyzoncie niczym wiosenne pączki kwiatów. Nie daj się zwieść ich miłemu zachowaniu. To nie ma szansy na nowo rozkwitnąć. Nawet jeśli uważasz, że druga runda między wami nadal ma potencjał.

Panna

Jak się miewa twój związek, Panno? Od 16 lutego do 4 marca powinnaś lepiej zadbać o ukochanego. Obdarzaj go większą troską i miłością niż zwykle, a w zamian otrzymasz to samo. Gdy nie będziesz przyciągać uwagi, której pragniesz, możesz ulec pokusie rozpoczęcia walki. To znacznie odbije się na połączeniu pomiędzy tobą i twoim partnerem. Będziesz musiała ciężko zapracować, aby polepszyć waszą sytuację. Jeśli ten, którego kochasz, jest dla ciebie niedostępny, ponownie połącz się z ludźmi z przeszłości, którzy znajdują dla ciebie czas.

Wskazówka: dd 4 do 9 marca wróć na siłownię i jedz "czysto". Jeśli czujesz się osłabiona, nadszedł czas, aby zdiagnozować się u lekarza, zamiast za pomocą wyszukiwarki Google.

Waga

Będziesz musiała ciężko zapracować, aby zachować harmonię w swoim życiu. Retrogradacja Merkurego zacznie wystawiać cię na próby od dzisiaj do 4 marca. Zrzuci na ciebie nawałnicę obowiązków i spraw, które mogą nieco popsuć twój harmonogram. Zwolnij tempo, ustal swoje priorytety i nie poddawaj się. Wkrótce powrócisz na właściwy tor.

Wskazówki: twoje sprawy sercowe mogą się wkrótce pokomplikować. Nie dopuszczaj do siebie partnera, który niegdyś od ciebie uciekł. Happy end nie jest wam pisany. 

Skorpion

Skorpionie, postaraj się uspokoić. Merkury namiesza w twoim piątym domu romansu i dramatu, co może ponownie zaprowadzić cię do twojego skomplikowanego eks. Nawet jeśli ten chwilowo da ci szczęście, napotkacie problem z utrzymaniem waszej relacji na interesującym poziomie. Zamiast marnować energię na byłego, włóż całe swoje serce w twórczy projekt i rozwijaj umiejętności w innej dziedzinie, niż miłość. 

Wskazówka: wkrótce ponownie połączysz się z ważnym członkiem swojej rodziny.

Strzelec

Cofający się Merkury negatywnie wpływa na twój temperament. Postaraj się wrzucić na luz i kontrolować swoje emocje. Szczególnie jeśli chodzi o twoich domowników. Od 16 lutego do 4 marca będą wisieć nad tobą kłótnie z rodziną czy współlokatorami. Jeśli potrzebujesz swobody i nie chcesz wdawać się w poważne konflikty, spędź czas wolny ze starymi przyjaciółmi. Odświeżenie znajomości wyjdzie ci na dobre. 

Wskazówka: w trakcie retrogradacji dokończ wszelkie projekty pisemne z przeszłości, o których mogłaś zapomnieć. Alternatywnie, zwiększ samozadowolenie i zacznij od nowa kreować swoją wizję przyszłości.

Koziorożec

Retrogradacja Merkurego najbardziej wpłynie na twoją komunikację. Uczciwość popłaca, ale tym razem może obrócić się przeciwko tobie. Lepiej przeczekaj to zjawisko, zanim przekażesz swoje mocne opinie i porady dla profesjonalistów osobom, które przeżywają trudny okres. Najlepsze, co możesz teraz dla nich zrobić, to być wsparciem, a nie komentatorem. 

Wskazówka: bądź ostrożna w kwestii finansów i nie spędzaj bezmyślnie pieniędzy. Cofający się Merkury na pewno spowoduje pewne załamania budżetowe.

Wodnik

Współpracownicy będą denerwować cię bardziej niż zwykle, a elektroniczne sprzęty biurowe zaczną szwankować w najmniej oczekiwanych momentach. Pieniądze mogą wypaść ci przez dziurę w kieszeni, bo cofający się Merkury nie sprzyja sferze finansów aż do 4 marca. Bądź ostrożna. Sprawdź swoją listę wydatków i opłat, by wiedzieć, gdzie możesz zaoszczędzić.

Wskazówka: kiedy Merkury cofnie się do twojego znaku od 4 do 9 marca, możesz poczuć się niezrozumiana w najbardziej oczywistych sytuacjach. Nie przejmuj się kłótnią lub wyjaśnianiem - ten pięciodniowy odcinek lepiej spędzić na spokojnej obserwacji i kontemplacji. 

Ryby

Nic nie może popsuć twojego sezonu urodzin, jednak postaw na spokojną uroczystość, jeśli urodziłaś się pomiędzy 19 lutym a 4 marca. Gdy Merkury przesuwa się przez twój znak, lepiej zdecyduj się na grzeczną kolację ze swoimi przyjaciółmi, niż całonocną zabawę w klubie. Jeśli do tej pory byłaś dla innych otwartą książką, przez kolejne tygodnie przechowuj swoje dane osobowe pod kluczem. Nie ujawniaj nikomu swoich nowych pomysłów. 

Wskazówka: chcesz uwolnić się od urazy? Cofający się Merkury od 4 do 9 marca sprzyja przebaczaniu, ale podczas pogodzenia się miej pewność, że naprawdę poradziłaś sobie z problemem, który tak bardzo cię zranił.