Horoskop słowiański - kto jest twoim patronem?

Czarnobóg

urodzeni 24.12-30.01

Czarnobóg był uważany przez Słowian za jednego z dwóch stwórców świata. Bóg naszych przodków niszczył wszystko to, co niepotrzebne czy szkodliwe. Osoby urodzone za jego panowania obdarza pomyślnością w finansach i szczęśliwymi zrządzeniami losu. Ponieważ był stworzycielem, jego podopiecznych wyróżnia kreatywność, talent przywódczy oraz duża spontaniczność. Monotonia na pewno nie daje ci szczęścia, lubisz podróżniczy styl życia i przygody. Potrafisz wytrwale dążyć do celu, budować coś własnymi rękami od początku do samego końca. W związku jesteś taka sama. Za swoim ukochanym skoczyłabyś w ogień. 

Szczęście przyniesie ci: granat, hematyt lub kamień księżycowy.

Weles

urodzeni 31.01-21.03

Weles to słowiański opiekun ludzi i władca Nawii, czyli świata umarłych. Potrafi przejrzeć na wylot ludzką duszę i z łatwością odczytuje motywy zachowań swoich podopiecznych. Osoby urodzone w jego wibracji w lutym kierują się w życiu przede wszystkim miłością, są bardzo namiętnymi kochankami. Z kolei urodzeni w marcu to wojownicy, których misją jest bronienie słabszych. Walczą w dobrej sprawie i nie są obojętni na sytuacje dziejące się w społeczeństwie. Jeśli Weles jest twoim patronem, bardzo liczy się dla ciebie życie seksualne. Potrafisz zakochać się w mgnieniu oka i czasami ciągnie cię do romansów. Szybko trwonisz pieniądze, lecz zarazem jesteś bardzo dobrym, cenionym pracownikiem. Nie będziesz więc narzekać na ich niedostatek.

Szczęście przyniesie ci: koral

Dziewanna

urodzeni 22.03-16.04

Kto urodził się w sezonie panowania Dziewanny, ten z pewnością jest wielkim miłośnikiem przyrody. Podopieczni tej słowiańskiej bogini chcą służyć roślinom i zwierzętom w przyszłości. Z zawodu bywają weterynarzami, ogrodnikami, nauczycielami czy lekarzami medycyny naturalnej. Dziewanna jest piastunką wszystkiego, co młode i wymagające pomocy. Chroni dzieci, małe zwierzęta lub drobne, kiełkujące rośliny. Jeśli to twoja patronka, prawdopodobnie masz dar uzdrawiania oraz jasnowidzenia, lecz sama nie cieszysz się dobrym zdrowiem. Siłę czerpiesz z przebywania na łonie natury i chłodnych kąpieli w wodzie. Twoją misją jest zmienianie świata na lepszy.

Szczęście przyniosą ci: otaczające cię rośliny.

Jarowit

urodzeni od 15.04-14.05

Jarowit to słowiański bóg wiosny, który zaczyna swoje panowanie po Matce Naturze, bogini Dziewannie. Jego patronat daje ci takie cechy charakteru, jak niezłomność, waleczność, władczość, namiętność oraz żywiołowość. Nie narzekasz na nrak pewna siebie i masz siłę przebicia, wiele osób podąża za twoim głosem. Jedni cię kochają, inni nienawidzą, twoja natura nie zjednuje sobie wszystkich. Problemy przysparza ci zbytnie uleganie emocjom i zmienność w podejmowaniu decyzji. W miłości bywasz romantyczna, szukasz bardzo namiętnych relacji. Cechuje cię również kapryśność czy niestałość w uczuciach, na każdym kroku czekają cię pokusy. Nie znosisz monotonii, kochasz wyzwania. Jesteś urodzoną liderką, która ma szansę odnieść wielki sukces.

Szczęście przyniesie ci: biżuteria w odcieniu jasnego złota, która ma rozświetlać twoją duszę.

Lela

urodzeni 15.05-2.06

Lela to słowiańska bogini miłości, płodności i ogniska domowego. Uważa się ją za odpowiedniczkę Wenus, toteż osoby urodzone w jej sezonie roztaczają wokół siebie niezwykłą aurę. Zazwyczaj są naturalnie obdarzone ciekawą urodą czy piękną figurą. Nie brakuje im poczucia humoru, noszą serce na dłoni, a od partnera oczekują dozgonnej miłości i wierności. Podopieczni Leli mają w sobie dar uspokajania innych, potrafią słuchać oraz dobrze doradzać. Ich wielka wyobraźnia sprawia jednak, że rzadko stąpają po ziemi. Jednak dobra passa nigdy ich nie opuszcza.

Szczęście przyniesie ci: drzewo lipy i brzozy. Przytulaj się do nich, by czerpać energię współgrającą z twoją wibracją urodzenia.

Dodola

urodzeni od 03.06-12.06

W słowiańskich wierzeniach Dodola to bogini rządząca losem ludzi oraz opiekunka osób młodych duchem. Jeśli urodziłaś się za jej panowania, na pewno długo zwlekałaś z dorośnięciem lub nadal nie czujesz się w pełni dojrzała. Wierzysz w spełnianie się marzeń oraz siły nadprzyrodzone. Cenisz sobie dobrą zabawę. Optymizm raczej cię nie opuszcza, dzięki czemu łatwo pokonujesz trudności i napawasz nadzieją innych. Chociaż masz w sobie dużą dozę cierpliwości, nie akceptujesz w związku ciągłych kłótni, niestałości w uczuciach lub zdrady. Masz wymagania i wysoko stawiasz poprzeczkę innym. Głowa pełna pomysłów to nie zawsze twój atut, gdyż masz skłonności do szybkiego porzucania swoich planów.

Szczęście przyniesie ci: ametyst, lniane ubrania.

Łada

urodzeni 13.06–6.07 (z wyjątkiem 21–22.06)

Bogini piękna, radości oraz wiecznej młodości. Symbolizuje czystą, bezinteresowną miłość. Jeśli urodziłaś się w czasie jej panowania, masz w sobie wielki urok osobisty, którym kradniesz serca osobom ze swojego otoczenia. W związku szukasz przede wszystkim zrozumienia, bratniej duszy, z jaką w pełni się pojednasz. Jesteś wrażliwa na sztukę. Czujesz, że znajdujesz się na wyższej wibracji duchowej i chcesz pogłębiać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Najwięcej energii daje ci Ziemia, przebywaj więc często na łonie natury. 

Amulety szczęścia: delikatna biżuteria związana z twoim charakterem, upodobaniami lub wierzeniami. 

Kupało

urodzeni w trakcie przesilenia letniego 21.06-22.06

Przesilenie letnie w kalendarzu Słowian jest na tyle ważnym wydarzeniem, że otrzymało swojego patrona. Jest nim Kupało, słowiańskie bóstwo płodności, które sprzyja miłosnym zalotom i zjednywaniu sobie ludzi. Noc Kupały jest najkrótszą w roku, w jej trakcie wykonuje się liczne rytuały mające przyciągnąć tego jedynego, jak np. słynne puszczanie wianków na wodzie, jakie przetrwało do dziś. Jeśli urodziłaś się w tym szczególnym czasie, uwielbiasz zaczytywać się w książkach i rozmyślać o tym, co nieznane. Interesujesz się magią, zjawiskami paranormalnymi, filozofią czy różnymi teoriami spiskowymi. Chcesz poznać odpowiedzi na głębsze pytania, a od swojego partnera oczekujesz podobnej wrażliwości i romantyzmu. Marzysz o miłości na całe życie - rodzina jest twoim korzeniem, bez którego nie potrafisz żyć. 

Szczęście przyniesie ci: wszystko, co związane ze słońcem, sezonem lata i miłością. Biżuteria ze złota w odcieniu blasku Słońca.

Mokosz

urodzeni 07.07-01.08

Mokosz to słowiańska Matka Ziemia i patronka kobiet. Odpowiadała za urodzajne żniwa, dobrobyt materialny oraz magię ludową. Przysłowie "bez pracy nie ma kołaczy" to niemalże motto osób urodzonych pod jej opieką. Są pracowite i sumiennie, do każdej sfery życia podchodzą zadaniowo. Dzięki temu nie przejmują się zanadto problemami, bo wiedzą, że je wszystkie da się rozwiązać. Bywa, że biorą na swoje barki więcej, niż są w stanie unieść. Dzieci Mokosz mają talent do gotowania. Intuicja podpowiada im, jak wykorzystać w kuchni potencjał każdej rośliny. W związku podporządkowują sobie partnera, a w pracy po prostu dają z siebie wszystko. 

Szczęście przyniesie ci: biżuteria wykonana ze złota lub srebra, zdobiona kamieniami szlachetnymi. 

Perun

urodzeni 02.08-28.08

Słowiańskie legendy podają, że Perun był jednym z dwóch stwórców świata. To urodzony przywódca, który lubi mieć ostatnie zdanie. Owe bóstwo rządziło gromem i bywało gniewne, każdy miał wobec niego szacunek. Jeśli urodziłaś się w czasie jego trwania, z pewnością przejęłaś po nim temperament. Satysfakcję sprawia ci, gdy oczy wszystkich skupiają się właśnie na tobie. Ognisko domowe jest dla ciebie bardzo ważne, lubisz dowodzić swoim otoczeniem. Uważaj tylko, aby nie zapędzać się w dyrygowaniu innymi. Nie każdy ma ochotę się podporządkować. Gdy czujesz złość, rzucasz błyskawicami, bo tłumienie emocji po prostu ci nie leży. Na szczęście twoja przyjazna natura i dobre intencje, jakimi się kierujesz, szybko łagodzą powstałe konflikty. Z reguły otaczasz się przyjaciółmi, bo w samotności szybko wpadasz w depresję. Świętym drzewem Peruna jest silny dąb - to przy nim powinnaś wzmacniać swą energię, kiedy przebywasz na łonie natury. 

Szczęście przyniesie ci: biżuteria wykonana ze szczerego złota, dotyk kory dębu. 

Piatnica

urodzeni 29.08-13.09

Piatnica była słowiańską boginią kobiecości, seksualności i płodności. Nasi przodkowie wyznawali jej swoje grzechy, kładąc się na mokrej ziemi. Wierzono, że za ciężkie przewinienia bogini ta mogła ukarać ślepotą. Osoby urodzone pod patronatem tego bóstwa są skromne, raczej ciche i bezkonfliktowe. To dobrzy doradcy, którzy potrafią słuchać, a w życiu zależy im na harmonii. Mają skłonność do osądzania innych, ale nie robią tego bezpodstawnie. Jeśli coś im się nie podoba, mówią to na głos, zazwyczaj w słusznej sprawie. 

Szczęście przyniesie ci: praca z żywiołem ziemi - sianie, pielenie, przesadzanie roślin, ręcznie wykonana etniczna biżuteria.

Swarożyc

urodzeni 14.09-27.09

Słowianie uważali, że Swarożyc to bóg słońca i nieba, ogniska domowego oraz ognia ofiarnego. Jego dzieci są wrażliwe na piękno, posiadają niejeden talent artystyczny. Bywają również myślicielami, którzy nie stronią od nauki, a swoją wiedzę lubią przekazywać innym. Jednak po ziemi stąpają twardo, co kłóci się ze stereotypem filozofa czy artysty. Swoje działania planują naprzód, żadna sytuacja nie jest w stanie ich zaskoczyć. Jeśli urodziłaś się w tym czasie, pamiętaj, by dbać o potencjał swojego umysłu i nie przestawać się rozwijać. Dzięki temu sukces przyjdzie ci z łatwością. Według naszych przodków zodiakalny Swarożyc nie powinien wiązać się z Mokosz. Ta relacja nie przyniesie nic dobrego, obie strony będą w niej nieszczęśliwe.

Szczęście przyniosą ci: liczba 12, szlachetny rubin, rytuały związane z ogniem przy ognisku lub świecy. 

Simargł

urodzeni 28.09-25.10

Simargł to tajemnicza istota kojarzona z demonem, która była strażnikiem mitycznego drzewa życia oraz opiekunem ogniska domowego. Z natury był dobry i pomagał ludziom, a walkę toczył z siłami ciemności. Jeśli urodziłaś się pod jego patronem, masz silną potrzebę naprawiania świata. Pomaganie oraz czynienie dobra są jak miód dla twojej duszy. Podbudowujesz innych ludzi i zachęcasz ich do konstruktywnych projektów. Rodzina jest dla ciebie bardzo ważna, ale masz skłonności do dyrygowania swoimi bliskimi. Zbyt mocno chcesz narzucić im swoje zdanie, co niekiedy prowadzi do konfliktów. Szczere rozmowy to dla ciebie klucz do rozwiązania każdego problemu.

Szczęście przyniesie ci: drzewo Jesion - przystawienie dłoni do jego kory doda ci sił.  

Marzanna

urodzeni 16.10-08.11

Marzanna - bogini życia i śmierci, słowiańska personifikacja zimy. To także patronka miłości, a czas jej panowania sprzyja licznym rytuałom magicznym. Osoby urodzone w jej wibracji mają stalowe nerwy oraz jasne cele na przyszłość. Cechuje je duża wytrzymałość psychiczna, cierpliwość, upartość czy samodyscyplina. Nie mają sobie równych, nawet w związkach. Muszą mieć partnera, z którym wiecznie konkurują, inaczej prędko się znudzą. Są świetnymi manipulatorami, swoje emocje kontrolują równie umiejętnie, jak emocje wszystkich ludzi wokół. Nie potrafią przegrywać. Dla swoich wrogów bywają bezlitosne. Nie wybaczą zdrady w jakiejkolwiek formie. Dzieci Marzanny mają dobrą intuicję i są najmocniejszym znakiem w słowiańskim horoskopie. Cechuje je także ogromny intelekt oraz zdolności nadprzyrodzone.

Szczęście przyniosą ci: rytuały związane z wodą

Żmij

urodzeni 09.11-28.11

Strażnik drzewa życia oraz wejścia do Nawii, czyli zaświatów. Jeśli jesteś Żmijem w słowiańskim horoskopie, masz potężną intuicję i wrodzoną mądrość. Cechuje ciebie także ogromna wrażliwość, którą skrzętnie skrywasz pod wieloma warstwami. Nie jesteś naiwna - w mgnieniu oka prześwietlasz innych na wylot. Od razu wyczuwasz kłamstwa, toteż nikt nie jest w stanie cię oszukać. Lubisz podróżować, doświadczać nowych rzeczy i otaczać się dobrami materialnymi. Interesują cię nauki innych kultur, chętnie poszerzasz swoje horyzonty. Niestety, bywasz zbyt uprzedzona do ludzi, przez co trudno ci nawiązać głębszą relację. Twój pesymizm też utrudnia ci zrozumienie, co tak naprawdę daje w życiu szczęście. Pod maską silnej, niezależnej osoby skrywasz prawdziwy smutek. Nie lubisz żyć samotnie, a swój związek traktujesz zadaniowo, podobnie jak pracę. Najlepiej zgrasz się z partnerem innym od ciebie, który sprawi, że nie przestaniesz się śmiać.

Szczęście przyniosą ci: błękitne kamienie szlachetne

Kostroma

urodzeni 29.11-26.12

Słowiańskie bóstwo o dwóch twarzach, młodej i starej, oraz sercu bijącym raz bardzo szybko, a raz wolno, w żółwim tempie. Występuje w postaci żeńskiej i męskiej. Osoby urodzone za jego panowania są szczerymi, oddanymi przyjaciółmi, którzy pomagają przejść przez ciężkie chwile. Wyróżnia je czarny humor, oryginalność, zdolność do poświęceń czy ciężkiej pracy. Mają talent literacki, wrodzony magnetyzm i są niezwykle ciekawi świata. Ich życiową nauką jest czerpanie jak najwięcej z chwili teraźniejszej. Dzieci Kostromy otrzymały dar uważności oraz bycia tu i teraz, nie oglądają się wstecz. Dzięki tej umiejętności odradzają się jak feniks z popiołu po tragediach, które często przecinają ich los. Według legend nad dziećmi Kostromy ciąży pech, toteż często spotykają je trudne sytuacje. Na szczęście ich niekończący się optymizm sprawia, że nie przestają kochać życia. 

Szczęście przyniosą ci: jodła, srebrna biżuteria