Horoskop na wrzesień 2023 zapowiada wyjątkowy czas. Na niebie dojdzie do rzadkiego ustawienia planet znanego jako "Wielka Trójca". Efekt tego zjawiska pozostanie z nami przez cały miesiąc, ładując nas pozytywną energią. Ponieważ Merkury, Uran i Pluton ustawią się w znakach ziemi, obdarzą nas stabilnością. We wrześniu mamy złapać oddech i stworzyć w swoim życiu poczucie bezpieczeństwa. Wspierająca siła Wielkiej Trójcy pomoże nam sprostać nadchodzącym wyzwaniom. 

Kolejna dobra wiadomość? Wenus wyjdzie z retrogradacji. Tym samym położy kres problemom związanym z miłością i pieniędzmi. Powróci dobra passa. Czeka nas też przesilenie jesienne, które rozpocznie zupełnie nowy rozdział. 

Wrzesień to miesiąc życiowych porządków pod wodzami Panny. 

Pod koniec miesiąca doświadczymy energicznej pełni Księżyca w Baranie. Ta faza potężna faza ma nas przygotować na kolejne półrocze. Przyjrzyjmy się zatem kluczowym wydarzeniom astrologicznym września. Jak przeżyjemy ten miesiąc? Co może się wydarzyć? Oto prognoza na pierwszy jesienny miesiąc. 

3 września: Wenus wychodzi z retrogradacji

Wenus rozpoczęła swoją podróż wsteczną w lipcu 2023 roku. W tym czasie ujawniła problemy w relacjach i finansach. Zwróciła też uwagę na to, w jaki sposób traktujemy samych siebie. Pokazała nam bolesną prawdę, by zmusić nas do zmian. Wiele osób mogło zrozumieć, że dotychczasowy związek już im nie służy. We wrześniu trzeba zwolnić miejsce na nowy rozdział lub naprawić to, co zepsute. Nie należy jednak działać wbrew sobie, lekceważąc swoją prawdę dla czyjegoś dobra. W dniu, gdy Wenus opuści retrogradację, nasze serca znów otworzą się na oścież. Ten miesiąc przygotuje nas na nowy poziom miłości i autentyczności.

4 września: retrogradacja Jowisza

Gdy Jowisz znajdzie się w retrogradacji, będzie nam łatwiej stawić czoła problemom. Uzyskamy większą przejrzystość i dostrzeżemy jasne strony sytuacji. To zjawisko ma na celu wydobyć naszą prawdę z odmętów podświadomości. Może też sprawić, że poczujemy się nieco przytłoczeni lub utkniemy w jednym miejscu. Jeśli zauważysz, że ta energia manifestuje się podczas retrogradacji Jowisza, skup się na okazywaniu wdzięczności. Jowisz pozostanie w retrogradacji do 30 grudnia.

6 września: Punkt Gwiazdy Merkurego

Punkt gwiazdowy Merkurego pojawi się, gdy Merkury zrówna się ze Słońcem. Nazywa się go także rtęcią Cazimi. Merkury obecnie jest w retrogradacji, więc jego ustawienie w jednej linii ze Słońcem przyniesie przejrzystość w trudnych sytuacjach. Tego dnia poczujemy ulgę. Odpowiedzi na nurtujące pytania prawdopodobnie same się ujawnią.

7-8 września: trygon Słońca do Jowisza

Oto magiczny dzień, w którym Słońce i Jowisz połączą się w harmonijnym tranzycie. Jowisz jest planetą ekspansji i obfitości. Ujawni przed nami pozytywne rozwiązania oraz podniesie nas na duchu. Zachowaj optymizm co do swojej sytuacji. Wkrótce wszystko zyska większy sens.

mattscutt/Getty Images

9 września: numerologia 99

Przed nami 9 dzień 9 miesiąca, odblokowujący kod liczbowy 99. W numerologii Dziewiątka wiąże się z ukończeniem i zamknięciem. Zastanów się, co w Twoim życiu właśnie dobiega końca. Energia Dziewięć oświeca oraz zachęca do zaufania swojej intuicji. 

Numerologia na wrzesień - prognoza z liczb miesiąca >>

14 września: Księżyc w nowiu w Pannie

Nów w Pannie przyniesie uzdrawiające energie. To ostatni cykl księżycowy przed rozpoczęciem sezonu zaćmień, więc chłoń te lecznicze wibracje. Użyj ich, by naładować swój umysł, ciało i duszę. Nowie sprzyjają przejmowaniu kontroli nad swoim życiem lub nadawaniu tonu temu, co ma nadejść. Faza, która należy do znaku ziemi, sprzyja jesiennym porządkom, organizacji oraz planowaniu.

15 września: Merkury zakończy retrogradację

Merkury opuści swoją retrogradację. Tym samym wywoła w kosmosie przyjemną zmianę energetyczną. Wreszcie ruszysz z miejsca i poczujesz, że dokonujesz postępu. 

15-16 września: trygon Słońca do Urana

Trygon Słońca do Urana to pozytywne ustawienie, które wspiera kreatywność i dążenie do wolności. Chociaż może przynieść gwałtowne zmiany, spodziewaj się, że będą one korzystne. Uran obecnie znajduje się w Byku i będzie wpływać na nas do końca września w konfiguracji Wielkiej Trójcy.

15-30 września: kwadrat Wenus i Urana

Wenus znajdująca się w cieniu po retrogradacji ustawi się w jednej linii z Uranem. Twoja uwaga może zwrócić się ku sprawom, które pojawiały się od maja do lipca 2023. Szczególnie tym związanym z ważnym związkiem w Twoim życiu. Alternatywnie, twoja uwaga skieruje się na kwestie dotyczące pieniędzy lub poczucia własnej wartości. Połączenie Wenus i Urana tworzy niestabilną sygnaturę, która podważy to, co uważałaś za prawdę. Sekrety mogą zostać ujawnione lub sytuacja okaże się bardziej niepewna, niż przewidywano. Uważaj na swoje impulsy. Ten tranzyt przynosi nagłe zmiany w relacjach.

23 września: sezon Wagi i równonoc jesienna

Równonoc jesienna jest uważana za jeden z największych punktów zwrotnych roku. Pod względem energetycznym zmierzamy w nowym kierunku, a kolejna pora roku odzwierciedla tę zmianę. Tego dnia będzie Ci łatwiej odczuć uzdrawiającą moc matki natury. Wrześniowa równonoc zbiega się również z wejściem Słońca do znaku Wagi. Czas zaprowadzić w życiu więcej harmonii.

29 września: pełnia Księżyca w Baranie

Pełnia Księżyca w Baranie będzie dramatyczna. Jest kontynuacją nowiu w tym znaku i zaćmienia Słońca w Baranie, które wydarzyło się na początku roku 2023. Poczujemy nadchodzącą falę transformacji. Emocje wybuchną, gdy znak ognia przejmie dowodzenie na nocnym niebie. Chiron, astrologiczny "Ranny Uzdrowiciel", również stanie się aktywny w tej pełni. Rzuci światło na kwestie domagające się uleczenia. 

Wielka Trójka w znakach zodiaku - co oznacza? >>