Październik będzie ważnym czasem z mnóstwem kosmicznych opóźnień i zmian. Zapoczątkuje go aż 6 retrogradacji planet. Zjawiska te wymagają zwolnienia tempa życia. Spójrzmy wstecz na swoją przeszłość, zanim podejmiemy ważne kroki naprzód. Rzeczywistość stanie się bardziej intensywna, kiedy w październiku Skorpion obejmie panowanie. Znak wody wprowadzi nas w energię transformacji, która może wywołać jakiś nowy początek. Po drodze przeżyjemy harmonijny nów w Wadze, bojową pełnię w Baranie i poważną koniunkcję słońca z Marsem. Numerologiczna data 10.10 też nie pozostanie dla nas bez znaczenia. Jesień 2021 będzie intensywna. Podpowiadamy, co warto zrobić, a czego lepiej sobie darować. 

Kiedy atmosfera ugina się pod ciężarem retrogradacji Merkurego, każdy wielki plan kończy się fiaskiem. 

6 października: nów Księżyca w Wadze

W czasie nowiu cztery planety znajdą się w znaku Wagi: Słońce, Księżyc, Merkury i Mars. Taki układ zaktywuje silną energię Wagi, ułatwiając nam tworzenie harmonii w naszych życiach. Zjawisko pomoże szczególnie osobom, które aktualnie znajdują się w konfliktach. Jeśli masz do czynienia z napiętą sytuacją, nagle możesz znaleźć dobre rozwiązanie. 

7 października: koniunkcja Słońca z Marsem

Kiedy słońce zrówna się z Marsem, otrzymamy zastrzyk energii i motywacji. Tego dnia wręcz poczujemy gotowość do podjęcia najtrudniejszych projektów. Ponieważ Mars rządzi naszym poczuciem siły, musimy uważać, aby się nie wypalić lub nie brać na barki więcej, niż chcemy unieść. Mars i Słońce będą blisko siebie przez większą część miesiąca, napełniając nas swoją boską witalnością.

9 października: koniunkcja Słońca z Merkurym

Oto ważny moment cyklu Merkurego. W tym czasie jasność słońca oświetli sekrety, dając nam wgląd we wskazówki od naszej planety komunikacji. Gdy Merkury podróżuje w retrogradacji, dostarcza nam wiadomości z ukrytych zakątków. Zwróć uwagę na wszelkie znaki, które pojawią się w twoim życiu. Jest to również dobre przypomnienie, aby podążać za swoją intuicją. 

10 października: numerologia 1010

Tego dnia odblokuje się kod numerologiczny 1010, ponieważ będzie to 10-ty dzień 10-tego miesiąca. 1010 reprezentuje moc tworzenia, nowe początki oraz nieskończony potencjał. Jest to również czas przejścia z partnerstwa do działania w pojedynkę. Dzięki temu zachowamy otwarty umysł, wolny od cudzych osądów. Kiedy uwolnimy się spod czyjejś presji, odnajdziemy sens we własnej życiowej podróży.

17 października: Jowisz na wprost

Tego dnia doświadczymy szczęście, mądrości i wewnętrznego wzrostu Jowisza. Planeta ekspansji zakwestionuje przekonania mogące być być niezgodne z naszą najwyższą prawdą. Zwróć uwagę na przestarzałe myśli lub wewnętrzne dialogi, które już ci nie służą. 

17-19 października: Brama Arcturus

Słońce zrówna się z supergwiazdą Arcturus, umożliwiając przesyłanie na Ziemię energii o wysokiej częstotliwości. Arcturus to gwiazda związana z dobrobytem, ​​obfitością oraz psychiką. Uważa się również, że Arcturus jest domem dla miłości i współczucia. Podczas trwania tego portalu powinniśmy kierować się sercem, niezależnie od sytuacji. 

21 października: pełnia w Baranie z Plutonem i Marsem

Mars wraz z Plutonem będą niezwykle aktywni podczas pełni księżyca w Baranie. Te planety wywołują gwałtowne zmiany dla naszego oczyszczenia i transformacji. Obecność Plutona może sprawić, że odrodzimy się w jakiejś dziedzinie naszego życia. Aby to nastąpiło, w pierwszej kolejności trzeba uporządkować swoją przestrzeń. Ognista energia Barana wskazuje na motywację i chęć do działania. Zwróć uwagę na to, co tobą kieruje. Miłość czy strach? Mars jest nieustraszonym wojownikiem, który wzmocni energię pełni znaku ognia. Wykorzystaj wibracje tego księżyca, żeby stawić czoła swoim największym lękom. Spodziewaj się zamknięcia oraz ważnego przełomu.

22/23 października: początek sezonu Skorpiona

Słońce przeniesie się ze znaku powietrza do Skorpiona władającego wodą. W astrologii ten dzień uważa się za punkt odrodzenia na kole zodiaku. Jak wąż, zrzucimy z siebie starą skórę, pozwalając sobie na odrodzenie. Sam środek jesieni otworzy przed nami zupełnie nowy, ekscytujący rozdział.

31 października: Halloween

Halloween ma swoje korzenie w pogańskim festiwalu Samhain. W starożytności był to czas honorowania śmierci, odrodzenia oraz dusz przodków. Ten dzień stanowi środkowy punkt pomiędzy równonocą a przesileniem. Tuż po nim w Polsce obchodzimy Święto Zmarłych, które też połączy nas z energiami zaświatów. 

5 znaków zodiaku, które jesienią doświadczą ważnych zmian >>