Horoskop na marzec 2022 emanuje energią typową dla wiosny. Ten miesiąc przyniesie nowy rok astrologiczny. Za chwilę doświadczymy ekscytujących wydarzeń. Przejmiemy kontrolę nad kierownicą życia, zamiast siedzieć bezczynnie i mieć wrażenie, że znajdujemy się na miejscu pasażera. Marzec będzie również jedynym miesiącem w 2022 roku wolnym od retrogradacji planet. Oznacza to, że Wszechświat wesprze nas śmiałą, szybką, poruszającą się naprzód wibracją pomagającą zwalczyć blokady i podjąć pasjonujące działania. Jeśli skorzystasz z tej kosmicznej mocy, staniesz się nie do powstrzymania. Już teraz pomyśl o nowych projektach, jakie niedługo chciałabyś rozpocząć. Zapomnij o dotychczasowych wymówkach. Pora wykonać odważny ruch naprzód. Siłę napędową poczujesz szczególnie w drugiej połowie miesiąca, gdy po marcowej równonocy wiosennej powitamy waleczny sezon Barana.

Przywódcza energia ognistego Barana w marcu przeniknie przez kosmiczne niebo, aby podwoić naszą motywację. 

W marzec wkroczymy z energią Ryb, które są ostatnim znakiem zodiaku i niosą ze sobą refleksyjną energię. Na początku miesiąca Wenus opuści fazę cienia po retrogradacji od grudnia 2021 roku, co pozwoli nam uwolnić się od przeszłości, szczególnie jeśli chodzi o bolesne relacje lub ich zmieniającą się dynamikę. Pora skreślić rzeczy z naszej noworocznej listy. Wiosna da nam mnóstwo powodów do działania. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym wydarzeniom astrologicznym:

2 marca: nów księżyca w Rybach i koniunkcja planet

Podczas nowiu księżyca niebo całkowicie się zaciemnia. Ten mrok jest miejscem spoczynku dla nowych energii mających wkrótce się odrodzić. Ciemny nów przygotowuje nasiona intencji do kiełkowania, powodując w nas wewnętrzną przemianę. Marcowe zjawisko zostanie wzmocnione wibracją Ryb, przez którą poczujemy się bardziej wrażliwi. Jowisz, planeta obfitości i ekspansji, będzie aktywny podczas tego nowiu, co tylko spotęguje nasze emocje. Doświadczymy też pozytywnej strony życia, szczególnie gdy oddamy się rzeczom poprawiającym samopoczucie.

Tego samego dnia w kosmosie dojdzie do koniunkcji Wenus, Marsa i Plutona w ziemskim Koziorożcu. Rzadka kombinacja energii planetarnych poprosi nas o skupienie się na związkach. 

3 marca: koniunkcja Wenus z Plutonem

W ciągu ostatnich miesięcy planeta Wenus trzykrotnie stanęła w szeregu z Plutonem. Po raz pierwszy wydarzyło się to 11 grudnia 2021, po raz drugi 24 grudnia 2021, a teraz zbliża się trzeci (ostatni) raz. To zjawisko trzy razy w tak krótkim czasie jest rzadkością i wskazuje, że Wszechświat przyciąga tutaj naszą uwagę. Pluton reprezentuje władzę, zaś Wenus relacje z innymi, jak również pieniędzmi czy samym sobą. Pod tym ciągiem energii mogłaś doświadczyć walki o dominację w związkach lub pracy, potrzebę wycofania się, przejęcia kontroli czy nawet ulegnięcia czyimś wpływom. Czy wokół wyżej wymienionych dat w twoim życiu pojawiły się motywy, które już się rozwinęły lub zostały wyczyszczone? Jaką podróż odbyłaś, jeśli chodzi o dynamikę władzy i relacje?

4 marca: Wenus opuszcza okres cienia

Retrogradacja Wenus jest niekorzystna dla spraw sercowych. Na szczęście powoli uwalniamy się z jej wpływów, a 4 marca przyniesie ich kres. Planeta miłości opuści fazę cienia po retrogradacji, niosąc ze sobą odmładzającą energię. To wspaniała wiadomość dla związków, które przeszły liczne wzloty i upadki w przeciągu ostatnich miesięcy. 

Nareszcie pożegnamy retrogradację Wenus, która wytwarzała czarne chmury nad związkami. 

4 marca: koniunkcja Słońca z Jowiszem

Coroczne spotkanie Słońca z Jowiszem jest uważane za jedno z najkorzystniejszych i najbardziej magicznych zjawisk w astrologii. Planeta Obfitości wzmacnia wszystko, czego dotknie, a zbliżając się do Słońca podsyca jego życiodajne promienie. W astrologii Słońce reprezentuje rdzeń tego, kim jesteśmy, więc bliskość Jowisza naładuje nas zdrowiem i optymizmem wobec przyszłości. Jeśli coś w tej chwili wygląda ponuro lub jesteś pogrążona w swoich negatywnych myślach, ten dzień będzie sprzyjać dokonaniu przełomowej zmiany. 

6 marca: Wenus i Mars wkroczą do Wodnika

Wenus i Mars podróżują razem po naszym kosmicznym niebie od połowy lutego. Dnia 6 marca zmienią znak zodiaku z Koziorożca na Wodnika, gdzie spotkają się po raz ostatni. To magiczna energia, która pomoże nam zrównoważyć w sobie cechy męskie i kobiece.

12 marca: koniunkcja Słońca z Neptunem

Coroczne spotkanie Słońca i Neptuna to dzień kreatywności oraz postępu w rozwoju duchowym. Neptun jest uważany za planetę Uniwersalnej Miłości. Pomaga nam zdać sobie sprawę, że wszyscy jesteśmy połączeni ze Wszechświatem. Koniunkcja Słońce Neptun wzmacnia duchowe wglądy - pomaga nam połączyć się z intuicją i posyła w naszą stronę cenne wskazówki. Neptun rządzi również światem fantazji, muzyki oraz sztuki, wspierając swoją mocą te trzy dziedziny. 

16 marca: koniunkcja Pallas z Chironem

Pallas to asteroida siły i odwagi. Pomaga nam odnaleźć naszą nieustraszoność, być niezależnymi oraz stanąć w obronie wszystkiego, w co wierzymy. Chiron jest asteroidą uzdrawiania. Reprezentuje troski poprzednich wcieleń, z którymi przychodzimy do tego życia i ścieżkę, jaką musimy obrać, aby zmienić te bóle w portale uzdrawiania. Energia asteroid emanuje subtelnością, a gdy te ciała niebieskie się połączą, będzie nam łatwiej wyleczyć swoje rany. Jeśli przechodzisz przez trudny okres, ta kombinacja energii da ci siłę, której potrzebujesz, aby przetrwać kolejny dzień.

18 marca: pełnia księżyca w Pannie

Pełnia w Pannie będzie wprowadzeniem do równonocy wiosennej i początku nowego roku astrologicznego. Ta szczególna faza reprezentuje głębokie oczyszczenie, a więc skorzystajmy z okazji, by uwolnić się od wszystkiego, czego nie chcemy wnosić do nowego roku. Neptun też będzie aktywny podczas tego zjawiska. Jego wpływ może zaciemnić ważne dla nas sprawy i utrudnić dostrzeżenie prawdy. W świetle pełni księżyca należy pamiętać o tym, że nie wszystko, co się błyszczy, jest złotem. Intuicja będzie naszym najlepszym przewodnikiem.

Panna lubi sprzątać, dlatego jej księżyc służy duchowym gruntownym porządkom. 

20 marca: sezon Barana i nowy rok astrologiczny

Data 20 marca zwiastuje najważniejsze wydarzenie miesiąca. Wtedy nastanie równonoc wiosenna, a słońce oficjalnie wkroczy do Barana, rozpoczynając jego ognisty sezon. Ponieważ Baran jest uważany za pierwszy znak zodiaku, jego okres rozpocznie nowy rok astrologiczny. W tym czasie warto ustalić, co chcemy wezwać do swojego życia. Baran jest oznaką przywództwa. Zastanówmy się więc, w jakich sferach powinnyśmy przejąć ster. Równonoc to dzień o wysokiej wibracji, zaprowadzający harmonię we Wszechświecie. Wiosna symbolicznie honoruje życie i śmierć. Możemy użyć energii równonocy, aby uhonorować obie te strony naszego ludzkiego doświadczenia. Co umarło w twoim życiu, a co się odrodziło? Uszanuj mądrość, którą zdobyłaś po drodze. 

31 marca: nów księżyca w Baranie

Pod koniec miesiąca doświadczymy motywującego nowiu w Baranie. Ten księżyc przyniesie uzdrawiającą energię dzięki silnej obecności Chirona. W astrologii Chiron jest znany jako Ranny Uzdrowiciel, który ma dar przekształcania naszych ran w źródła siły, mądrości i uzdrowienia. Nów szczególnie wspiera oczyszczanie oraz pozytywne wkraczanie w nowy rozdział. 

Horoskopy 2022:

  1. Nowy rok numerologiczny 2022 - co znaczy?
  2. Horoskop na nowy rok numerologiczny 
  3. Era Wodnika - jak wpływa na nasze życie?