Horoskop na kwiecień 2022 przewiduje napięty miesiąc, w którym wielokrotnie się zirytujemy. Jednak wszystkie wydarzenia, jakie za chwilę nastąpią, mają na celu nasz przyspieszony wzrost. Przełom przyniesie dziejąca się raz w życiu koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach 12 kwietnia oraz nów w Byku z zaćmieniem słońca 30 kwietnia. Energia tego pierwszego zjawiska pozostanie z nami aż do maja. Możemy spodziewać się przypływu inspirującej fali twórczej powodującej globalne zmiany w świecie mody, rozrywki, muzyki i sztuki. Spotkanie planety Jowisz z Neptunem oznacza również zbiorowe przebudzenie. To niesamowita energia pomagająca nam wszystkim osiągnąć wyższy poziom świadomości. Z kosmosu spłynie na nas więcej miłości, światła i uzdrowienia dla Ziemi. Tutaj przeczytasz pełną prognozę na ten wyjątkowy czas, aby przygotować się na nowe wibracje >>

Jedyna w życiu koniunkcja Jowisza z Neptunem w Rybach przyniesie globalny wzrost świadomości i zmiany, których nie da się cofnąć. 

W połowie kwietnia wydarzy się Różowa Pełnia Księżyca w Wadze. Ta faza będzie dla nas wprowadzeniem do transformujących energii zaćmienia słońca. Podczas gdy księżyc w pełni spotęguje emocje i napięcie, pierwsze zaćmienie w tym roku otworzy przed nami wrota nowych możliwości. Kwiecień 2022 to również początek retrogradacji Plutona. Wykorzystajmy pierwszą część miesiąca, aby skreślić rzeczy z listy rzeczy do zrobienia, zanim kosmos znów spowolni nasze tempo życia. 

Horoskop miesięczny na kwiecień 2022 - pełna prognoza

Przyjrzyjmy się bliżej kluczowym tranzytom astrologicznym w kwietniu.

1 kwietnia: koniunkcja Słońca z Chironem w Baranie

Coroczne spotkanie Słońca i Chirona to dzień, w którym możemy przenieść naszą uzdrawiającą podróż na wyższy poziom. Jeśli jesteś w trakcie procesu samoleczenia, ta energia go ułatwi i pogłębi twoją świadomość. Asteroida Chiron wspiera nas również w używaniu naszych ran jako portali mądrości. Spróbuj przeobrazić swoje złe doświadczenia w coś pięknego, czym możesz zainspirować innych.

4-6 kwietnia: koniunkcja Marsa z Saturnem w Wodniku

Połączenie Marsa i Saturna wydobędzie na powierzchnię pewne niewygodne prawdy. To czas, kiedy nie możemy ignorować naszych obowiązków. Opieszałość, lenistwo lub niezdecydowanie należy przekształcić w szybkie i pewne działania. Problemy, które pojawią się pod wpływem tego zjawiska, będą wymagać poradzenia sobie z nimi raz, a dobrze.

12 kwietnia: koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach

Koniunkcja Jowisza i Neptuna w Rybach to wydarzenie roku 2022. Przyniesie globalne duchowe przebudzenie, twórcze inspiracje oraz nową perspektywę. Niestety, ów połączenie planet nie jest obojętne dla żywiołu wody - w tym czasie będą grozić nam powodzie. W astrologii woda symbolizuje emocje, dlatego czekają nas silne przeżycia. Więcej na ten temat dowiesz się tutaj >>

14 kwietnia: Słońce w koniunkcji z Eris w Baranie

Eris to planeta karłowata w astrologii określana mianem Bogini Walki i Niezgody. Tego dnia poczujemy silną irytację wobec tego, co dzieje się w naszym życiu. Aby poradzić sobie z tą energią, należy praktykować rytuały uziemienia. Tylko w ten sposób uniesiemy niewygodne doświadczenia. Pracuj nad stworzeniem harmonijnej energii w swoim życiu poprzez bycie obecną w danej chwili. Zaakceptuj zachodzące zmiany.

16 kwietnia: pełnia Księżyca w Wadze

Energa pełni księżyca wywoła napięcie, lecz Wszechświat pośle w naszą stronę fale wsparcia. Dzięki nim odpuścimy, uwolnimy kontrolę i pozbędziemy się tego, co już nam nie służy. Emocje bulgoczące pod powierzchnią wreszcie znajdą ujście na zewnątrz. Blask księżyca rozjaśni nam dalszą drogę. Dowiemy się, w którym kierunku zmierzać. Waga poprosi nas o stworzenie równowagi pomiędzy reagowaniem a działaniem. Pora wyznaczyć solidne granice ochraniające nasze wnętrza. 

19 kwietnia: sezon Byka

Z ognistego sezonu Barana przejdziemy do uziemionego miesiąca Byka. To płodny okres, gdy wszystkie posiane nasiona intencji zaczynają zakwitać w rzeczywistości. Musimy zacząć je pielęgnować, podlewać i pozwalać im rosnąć. Energia Byka wspiera tworzenie solidnej rutyny, porządnej etyki pracy i lepszej samoopieki. Poświęć więcej czasu na przyjemności. 

28 kwietnia – koniunkcja Wenus z Neptunem w Rybach

Wenus, Bogini Miłości, połączy się z Neptunem w Rybach. Zwykle dzieje się to raz w roku i przynosi korzystny czas dla romansu, kreatywności oraz samorozwoju. Wykorzystaj tę energię do dbania o siebie, spędzania czasu z ukochaną osobą lub odpoczynku w pobliżu wody. 

29 kwietnia - retrogradacja Plutona w Koziorożcu

Retrogradacja Plutona jest subtelną energią, która skłania do zastanowienia się nad tym, na co przeznaczamy swoją energię. W ramach tego zjawiska zostaniemy zaproszeni do spojrzenia wstecz na okres od października 2021 do teraz. Co w tym czasie zmieniło się w naszym życiu? Może warto podjąć jakiś ważny krok? Pluton symbolizuje śmierć i odrodzenie. Ta moc sprzyja dokonywaniu dorosłych decyzji oraz ważnych zmian. 

30 kwietnia - zaćmienie słońca w nowiu w Byku + koniunkcja Wenus z Jowiszem w Rybach

Pierwsze zaćmienie słońca 2022 przypada na znak Byka. W czasie kiedy się odbędzie, Wenus, planeta rządząca Bykiem, zrówna się z Jowiszem w Rybach. To pozytywna wróżba wskazująca na nowe możliwości. Jeśli kwiecień okazał się trudnym miesiącem, nareszcie zobaczymy światło na końcu tunelu. W astrologii zaćmienia oznaczają portale wprowadzające nas na kolejny etap ewolucji naszych dusz. Kwietniowe zaćmienie otworzy przed nami wrota do wspaniałych wyborów, o których wcześniej nawet nie marzyliśmy. Wykorzystaj tę energię do manifestacji.  Zaufaj temu, co Wszechświat ma w zanadrzu.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy